31 Mart yerel seçimlerinin ardından el değiştiren belediyeler, şeffaf belediyecilik anlayışı doğrultusunda ilçe halkının bilgilenmesi için bir önceki yönetimden kalan borçları teker teker açıklamaya başlamıştı.  

Başkan Yıldızkaya’dan 19 Mayıs kutlama mesajı Başkan Yıldızkaya’dan 19 Mayıs kutlama mesajı

Güdül Belediyesi Borcunu Açıkladı!  (4)

Ankara’da 3 ilçe yönetiminde olan CHP, 2024 seçimlerinde bu sayıyı 16 belediyeye çıkardı. Görevi devralan belediye başkanları, belediyenin güncel borç miktarını açıklayarak vatandaşlara duyurdu. Son olarak Güdül Belediyesi ’de 31 Mart 2024 tarihi itibariyle güncel borç miktarını açıkladı.  

31 Mart yerel seçimlerinde Güdül’de Belediye Başkanı seçilen CHP’li Başkan Mehmet Doğanay, Güdül Belediyesi’nin güncel borç miktarını açıkladı. Borç dökümü, belediye binasının dış kısmına ve çarşı meydanına dev pankart ile asıldı.  

Güdül Belediyesi Borcunu Açıkladı!  (3)

Güdül Belediyesi’nin güncel borcu, 51.102. 445,46 TL olarak ilan edildi.  

Güdül Belediye Başkanı Mehmet Doğanay, sosyal medya hesabından konuya dair yaptığı açıklamada, şeffaf belediyecilik anlayışı ile vatandaşların bilgi edinme hakkı gereği güncel borcun belediye binasına ve çarşı meydanına asıldığını duyurarak, “Takdir Yüce Türk Milleti’nindir!” dedi. 

İşte Güdül Belediyesi'nin güncel borç miktarı:

Güdül Belediyesi Borcunu Açıkladı!  (2)