Aksaray'da polis ekipleri tarafından araç kontrolü yapılırken araçta kurusıkı tabanca ile yakalanan 18 yaşındaki genç sürücü, gözaltına alındı. Polis otosuna bindirilirken oturma yerini beğenmeyip, "Arkaya geçmem şart mı?" diye sordu. 

Neslim Güngen ve eşi tutuklanma talebi ile nöbetçi adliyeye sevk edildi! Neslim Güngen ve eşi tutuklanma talebi ile nöbetçi adliyeye sevk edildi!

Gözaltına Alınan Genç, Polis Otosundaki Yerini Beğenmedi  (2)

Olay, Aksaray'ın Hacılar Harmanı Mahallesi Selçuk Bulvarı'nda gerçekleşti. Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde uygulama yapan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Trafik Şubesi ekipleri, şüphe üzerine 68 AEF 309 plakalı aracı durdurdu. Ehliyet ve ruhsat kontrolü sırasında, 18 yaşındaki F.C. isimli sürücünün aracında arama yapıldı. Arama sırasında polis ekipleri, araçta bir adet tabanca buldu. Yapılan incelemede tabancanın kurusıkı olduğu belirlendi. Genç sürücü, tabancanın kendisine ait olduğunu itiraf etti. Bunun üzerine yasal işlemlerin yapılması için F.C. gözaltına alınırken, tabancaya el konuldu. 

Gözaltına Alınan Genç, Polis Otosundaki Yerini Beğenmedi  (1)

Genç sürücü, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülmek için polis otosunun arkasına bindirilirken, oturduğu yeri beğenmedi. Polis memuruna, "Arkaya geçmem şart mı?" diye soran sürücü, kısa süreli bir şaşkınlık yarattı. Ancak polis memurları prosedürü takip ederek genci arka koltuğa oturttu. 

Olayla ilgili olarak Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tahkikat başlatıldı. Genç sürücünün ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldüğü ve soruşturmanın devam ettiği belirtildi. 

Kaynak: İHA