Kişiliğinizin baskıladığınız yönlerini açığa çıkartma konusunda, görsel algılama şekliniz sanılandan daha belirleyici ve başarılı olabiliyor. İnsanların kendilerini daha iyi tanıyabilme adına bazı eğlenceli testler mevcut. Biz de haberimizde sizlerin bir nebze de olsa eğlenceli vakit geçirmesi ve kişilik özelliklerinize daha objektif bir şekilde bakmanız adına bir optik illüzyon testi hazırladık. Görselde bir goril, kuş, aslan ve balık saklı. Peki siz ilk bakışta gizlenen hangi hayvanı fark ettiniz?

Goril - Analitik düşünce

goril-kus-aslan-balik-gordugunuz-ilk-hayvan-kisiliginizi-ortaya-cikariyor (2)

Önce gorilin yüzünü gördüyseniz, bu, bir şeylere inanma konusunda uzman ve aynı zamanda analitik düşünen biri olduğunuz anlamına gelir. Bir sorunu çözmeden önce merakınız tarafından yönlendiriliyorsunuz. Bu, konuyla ilgili olabildiğince fazla bilgiye sahip olmak için daha derine inmenizi sağlıyor. Araştırma dürtünüzün yüksek olduğunun farkındasınız.

Kuşlar - Doğal lider

Alişan Aziz Yıldırım'dan özür diledi Alişan Aziz Yıldırım'dan özür diledi

goril-kus-aslan-balik-gordugunuz-ilk-hayvan-kisiliginizi-ortaya-cikariyor (4)

Bir ağacın üzerinde uçan kuşları ilk siz gördüyseniz, dürüstlüğü her şeyin önünde tutan bir insan olduğunuzu bilmelisiniz. Hayata karşı kesin ve net bir tavrınız var ve kendi kurallarınızdan kolay kolay vazgeçmek istemiyorsunuz. Bu durum sizi grubun doğal lideri yapan sezgilerinizi de belirliyor.

Aslan - Baskın ve hırslı

goril-kus-aslan-balik-gordugunuz-ilk-hayvan-kisiliginizi-ortaya-cikariyor (3)

Aslanı önce fark etmek, zirveye ulaşmaya çabalamayı seven baskın bir kişi olduğunuz anlamına gelebilir. Kendinize meydan okuyarak hayatı bir yarış haline getirmekten hoşlanıyorsunuz. Hayata karşı her daim planlarınız var. Bazen diğer insanları da kendilerini aşma konusunda zorlandığınız anlar olabiliyor.

Balık - İdealist ve kibar

goril-kus-aslan-balik-gordugunuz-ilk-hayvan-kisiliginizi-ortaya-cikariyor (5)

Balığı bulduysanız, bunu yapan %1'lik kesimden birisiniz demektir. İdealizm ve nezaket konusundaki itibarınızın sizden önce geldiği anlamına gelebilir.