GORDİON’UNU ANKARA’DA DAHİ BİLEN YOKTUR

Bu haber 21 Ağustos 2020 saat 8:02 'de eklendi.

CHP Ankara Bölge Miletvekili Levent Gök, Polatlı ve Haymana’nın tarihi ve turistik zenginliklerinin mutlaka daha iyi tanıtılması gerektiğini söledi. Gök “ Polatlı’da ayrıca 2014 yılında bitirileceği ifade edilen Yassıhöyük termal oteli ne oldu? 2014 yılında bitirileceği söylenen bu otel halen bekliyor. 2018 yılından bu yana atıl bir şekilde bekletiliyor. Yassıhöyük önemli bir yer hem Polatlı’nın marka bir kenti Gordion dünyaca ünlü bir simgeyi biz burayı daha bir cazibe merkezi haline getirmemiz mümkünken termal su da bulunmuşken bu otelin yapılmamasını anlamak mümkün değildir. Polatlı’nın ciddi bir ekonomisine katkısı olacak bu yerin ayrıca tanıtım açısından çok önemli olacak bu yerin değerlendirilmesi gerekir. Polatlı’nın Gordion tanıtımı yapılamıyor. Avrupa’ya gittiğiniz zaman Gordion’dan çok daha küçük yerleri binlerce turistin geldiğini görürsünüz ama bizim Polatlı’mızın Gordion’unu Ankara’da dahi bilen yoktur ” dedi.

TABİAT PARKI BİRAN ÖNCE BİTMELİDİR

Gök, “Umuyorum ki Haymana ile Polatlı arasında yapılmaya başlanan Sakarya savaşlarının cephelerinin yapım tabiat parkları biran önce biter. Burası da düşmanın durdurulduğu bir hattır. Haymana ile Polatlı arasındaki 100 km bir alanda düşman burada durdurulmuştur. Ama Sakarya Savaşlarının nerede yapıldığını daha Türkiye’de kimse bilmez Sakarya’da zannederler. Hâlbuki i Sakarya Savaşları burada yapılmıştır daha biz bunu da anlatamıyoruz. Tabiat Parkının biran önce bitmesiyle kültür turizmi biran önce açılmalıdır. Öğrenci yabancı ve başka yerlerde ki vatandaşların gelip burada ki savaşlarda neler yaşandığını bizzat yerinde görmesi gerekiyor” dedi.

KABUL EDİLİR BİR DURUM DEĞİLDİR

Gök, “Sakarya Savaşlarının yıldönümleri bu yıl pandemiden dolayı yapılır mı bilmiyorum daha önceden Genelkurmay Başkanlığı ve Dış işleri bu görevi üstleniyordu. Şimdi tuttular hiç ilgisi olmayan Orman Bakanlığına verdiler bu işi. Orman Bakanlığının bu işte ne işi var? Daha önceden burada olduğu zaman büyük bir devlet protokolü oluyordu. Şimdi il müdürlükleri çerçevesinde takip edilen bir güne dönüştü. Kabul edilebilir bir durum değildir ” dedi.

BU MÜJDENİN POLATLI TARAFINDAN BİLİNMESİ GEREKİYOR

Gök, “Polatlı’da önemli bir su sorunu var ama Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızda dün açıkladı;” Polatlı’nın içme suyu ihalesinin 26 Ağustos’ta yapılacağını müjdeledi. Polatlı’mıza hayırlı olsun ki nu ihaleyi Büyükşehir Belediye Başkanımız Ankara Büyükşehir Belediyesinde ki diğer partilerin Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti dışındaki AK Parti ve MHP’nin muhalefetine rağmen yapıyor. Buna ilişkin onay vermediler ama benim için su sorunu çok önceliklidir dedi. Ben her şeye rağmen bu ihaleyi yapacağım dedi ve 26’sında Polatlı’mızın su ihalesi yapılacak ve en kısa zamanda inşallah kendi kaliteli herkesin ulaşabileceği bir suya kavuşma imkanı olacak. Bu müjdenin Polatlı tarafından bilinmesi gerekiyor” dedi.

İLÇE İÇİN BULUNMAZ BİR NİMET

Gök, “ Şimdi biz Polatlı’yı yakından tanıyoruz. Hacettepe üniversitesinin burada bir bölümü vardı. Özellikle yerel yönetimin çok ciddi burada payı vardır. Hacettepe’nin bu özel bölümlerinin burada muhafazası için yerel yönetimler burada elinden geleni yapmalıydı. Maalesef Polatlı Belediyesinin bu konuda ki çabası yeterli olmadığına ben tanık oldum. Türkiye’nin en köklü üniversitesinin bir bölümün Polatlı’da olması burada yüzlerce öğrencinin bulunması bir ilçe için bulunmaz bir nimettir. Bu durumu kabullenmek mümkün değildir. Gençlerin girdiği her yerde çok daha fazla bir hareket olur. Maalesef Polatlı elinde bulunan bir imkânı kaybetmiştir Bu açıdan bakıldığı zaman Yerel yönetimin çok Polatlı ciddi bir destek vermesi gereklidir” dedi. Haber/DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.