Bu önemli etkinlik, Polatlı Belediyesi ve Maraton Türkiye ekibinin iş birliğiyle hayata geçirildi. Sabah saatlerinde başlayan maraton, 21 KM ve 10 KM Frig Koşusu gibi farklı kategorilerde düzenlenen yarışlarla gün boyunca devam etti.

Gordion Antik Kenti'nde Düzenlenen Uluslararası Gordion Yarı Maratonu Heyecanı (3)

Polatlı Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle renklendirilen 4. Gordion Yarı Maratonu'nda, sporcular ter dökerken tarihi atmosferin keyfini çıkardılar. Aynı zamanda tümülüslerin ve antik kentin çevresinde yürüyüş yapmak isteyen vatandaşlar için özel parkurlar oluşturuldu.

Gordion Antik Kenti'nde Düzenlenen Uluslararası Gordion Yarı Maratonu Heyecanı (2)-1

Maratona, Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İrfan Aytekin, MHP Polatlı İlçe Başkanı Mehmet Aşçı, meclis üyeleri, vatandaşlar ve sporcular büyük ilgi gösterdi.

Gordion Antik Kenti'nde Düzenlenen Uluslararası Gordion Yarı Maratonu Heyecanı (3)-1

Maraton sonrası dereceye giren sporculara ödülleri, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, El Salvador Büyükelçisi Hector Enrique Jaime, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İrfan Aytekin, Polatlı Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Hatice Hatipoğlu tarafından takdim edildi.

Gordion Antik Kenti'nde Düzenlenen Uluslararası Gordion Yarı Maratonu Heyecanı (4)

Ankara’da korkutan kaza! Servis otobüsü devrildi Ankara’da korkutan kaza! Servis otobüsü devrildi

Bu etkinlik, Gordion Antik Kenti'nin tarihi zenginlikleriyle sporun buluştuğu bir platform sunarak, katılımcılara unutulmaz bir deneyim yaşattı. Maratonun dikkat çeken anlarından biri ise 82 yaşındaki sporcunun maratonu tamamlaması ve ayakta alkışlanması oldu.

Gordion Antik Kenti'nde Düzenlenen Uluslararası Gordion Yarı Maratonu Heyecanı (5)

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ