Steam Açılmıyor Sorunu Nasıl Çözülür? Steam Açılmıyor Çözümü Nedir? Steam Açılmıyor Sorunu Nasıl Çözülür? Steam Açılmıyor Çözümü Nedir?

Dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcısı olan arama motoru Google'ın, yapay zekâ (AI) tarafından oluşturulan premium içerik için ücret almayı planladığı öne sürüldü.

Alphabet'e ait olan şirketin iş modelini yenilediği ve temel ürünlerinin bir kısmını ücretli hale getireceği öne sürüldü.

Eğer bu iddia gerçekleşirse, bu, Google'ın herhangi bir içeriği ilk kez ücretlendirmesi anlamına gelecek.

Google, konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama gerçekleştirmedi.

Google’ın Yapay Zekâsı Ücretli Mi Olacak 2

KARAR DEĞERLENDİRİLME AŞAMASINDA

Financial Times'ın (FT) aktardığı habere göre; şirketin halihazırda Google'ın viral sohbet robotu ChatGPT'nin versiyonu olan Gemini adlı yeni yapay zekâ asistanına erişim sunan premium abonelik hizmetlerine yapay zeka destekli belirli arama özelliklerinin eklenip eklenmeyeceğini tahmin ediliyor.

Yöneticilerin henüz teknolojiyi kullanıp kullanmayacakları konusunda bir karar vermedikleri bildiriliyor ancak FT, mühendislerin hizmeti dağıtmak için gereken teknik bilgiyi geliştirdiklerini ifade etti.

FT, Google'ın geleneksel arama motorunun ücretsiz kalacağının altını çizdi.

Küresel pazar araştırma şirketi Statista'ya göre Google, 2015'ten bugüne internet kullanıcılarının yüzde 80'inden fazlası ile masaüstü arama motoru pazarına sahip durumda.

Bazı web siteleri, günlük bir milyardan fazla kullanıcıya sahip olduğunu öne sürüyor.

Google'ın gelirlerinin büyük kısmı reklamlardan temin ediliyor.

Statista'ya göre ana şirketi Alphabet, 2023'teki 1,6 trilyon dolarlık değerlemesiyle dünyanın en büyük internet şirketlerinden biri olarak gösteriliyor.