Türkiye bir seçimi daha geride bıraktı...

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçim sonuçları henüz resmiyet kazanmadı ama hem Yüksek Seçim Kurulu'nun açıklaması hem de seçim sonuçları ilgiyle takip ediliyor.

Peki Gonca Köksal kimdir? Muğla Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal kaç yaşında, nereli ve ne kadar oy aldı? İşte detaylar...

MUĞLA MENTEŞE BELEDİYE BAŞKANI GONCA KÖKSAL KİMDİR?

Muğla'nın Menteşe ilçesinde hizmet veren belediyenin başında uzun yıllardır başarılı çalışmalara imza atan Gonca Köksal, 1981 yılında doğdu. Köksal, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Muğla'da tamamladı.

Atatürk'ün hayatını anlatan Veda filmi nerede hangi adada çekildi? Veda oyuncuları ve konusu Atatürk'ün hayatını anlatan Veda filmi nerede hangi adada çekildi? Veda oyuncuları ve konusu

Eğitim hayatına İstanbul'da devam eden Gonca Köksal, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir Bölge Planlama Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ise Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde Kentsel Politika Planlaması ve Yerel Yönetimler alanında ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde Sosyoloji alanında tamamladı. Tez çalışması olan "Toplumsal bir ölçek olarak kentsel mekânın dönüşümü: Muğla kentsel sit örneği" ile bilimsel alandaki çalışmalarına katkıda bulundu.

Muğla'ya döndükten sonra şehrine ve insanına hizmet etmek amacıyla serbest şehir plancısı olarak görev yapan Köksal, 2014 yılında Menteşe Belediyesi Meclis Üyesi olarak siyaset sahnesine adım attı. Burada gösterdiği başarılı performansla İmar Komisyonu Başkanlığı, İmar Komisyonu Başkan Yardımcılığı ve Tarihi Kentler Birliği Temsilciliği gibi önemli görevleri üstlendi.

2019 yılında Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve İmar Komisyonu Başkan Yardımcılığı, Menteşe Belediyesi Meclis Üyeliği ve İmar Komisyonu Başkanlığı görevlerine getirilen Köksal, aynı zamanda çeşitli kurul ve komisyonlarda da aktif olarak yer aldı. 2022 yılında Mart ve Mayıs aylarında Menteşe Belediyesi Başkan Vekilliği görevini üstlendi.

GONCA KÖKSAL KAÇ YAŞINDA NERELİ?

1981 yılında dünyaya gelen Muğla Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal 2024 yılı itibarıyla 43 yaşındadır. 

Gonca Köksal belediye başkanı olduğu Muğla-Menteşe'de doğmuş ve büyümüştür.

GONCA KÖKSAL NE KADAR OY ALDI?

Muğla’nın Menteşe ilçesinde oy sayımı tamamlandı ve sandıkların yüzde 100'ü açıldı.

Henüz resmi olmayan sonuçlara göre Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Gonca Köksal yüzde 53.31 oy oranına ulaştı ve Alanya'da 37 bin 864 kişinin oyunu alarak belediye başkanı seçildi.

Gonca Köksal'ın başkanlığının kesinleşmesi için Yüksek Seçim Kurulu'nun kesin sonuçları ilan etmesi bekleniyor.