GÖLGE SANAT AKADEMİSİ’NE İLGİ BÜYÜK

Bu haber 16 Haziran 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Çocukların sanatsal becerilerini arttırmak için müzik ve sanat kursları büyük önem arz ediyor. Bu kapsamda açtıkları kurslarda verdikleri eğitimle,  çocukların bireysel yeteneklerini gün yüzüne çıkarma şansı bulduklarını kaydeden Gölge Sanat Akademi Sahibi Gökhan Kılıç, akademide  yaklaşık on farklı dalda sanat dersi verdikleri dile getirdi.

ROBOTİK KODLAMA DERSLERİYLE KOD DİLİ ÖĞRENEBİLİYORLAR

Gölge Sanat Akademi Sahibi Gökhan Kılıç, bir çok farklı dalda kurs eğitimi verdiklerini ifade ederek “Öncelikle müzikte daha sonra resim ve robotik kodlama alanlarında eğitim faaliyetleri göstermeye başladık. Öğretmenlerimizin tamamı alanında eğitim fakültelerinden mezun olmuş eğitmenlerdir. Derslerimizi pandemi sürecinde önlemlerimizi alarak bireysel bir şekilde işliyoruz. Haftalık birer saatlik ders diliminde eğitimler veriyoruz. Enstrüman olarak piyano ,gitar, bağlama ,keman, bateri ve şan eğitimi alanlarında ders veriyoruz. Güzel Sanatlar Fakülteleri’ne de öğrenciler hazırlıyoruz. Ayrıca robotik kodlama ve resim alanında da kurslarımız var. Robotik kodlamayı şu an ilçede veren tek kurs olarak hizmet veriyoruz. Öğrenciler bu eğitimle kod dilini öğreniyorlar. “ dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZE BİREBİR EĞİTİM VERİYORUZ

Sanat eğitiminin çocuk yaşta başladığını vurgulayan Gökhan Kılıç “Bu tarz eğitimler küçük yaşta başlandığında öğrencilere çok önemli şeyler kazandırıyor. Bir müzik enstrümanı çalmanın ,müzik dilini öğrenmenin bir çocuğa fazlasıyla faydası var. Özellikle el göz koordinasyonun geliştiğini söyleyebilirim. Tabi bu koordinasyon gelişirken matematiksel zekaya da dokunmuş oluyoruz. Hayata da farklı pencerelerden bakmayı kazandırıyor. Tabi bunu ilk zamanlarda anlaşılamayabiliyor. Ama sonraki süreçte bu farkı gerçekten görebiliyoruz. Sanat eğitimi almış öğrencilerin farkı ortaya çıkıyor. Derslerimiz bire bir gerçekleştiği için her hata farkedilebiliyor. “ dedi.

ÖĞRENMENİN YAŞI YOK

Kurslara kayıt olabilmek için bir yaş sınırının bulunmadığını belirten Kılıç, “Yediden yetmişe herkes kurslarımıza katılabiliyor. Biz herkesin sanat eğitimi alarak öğrenebileceğini, başarabileceğini düşünüyoruz. Kurslarımızın belirli bir süresi yok, kişiden kişiye değişiyor. Ne kadar öğrenmek istiyorlarsa o kadar çabuk öğreniyorlar. Kardeş indirimlerimiz oluyor. Derslerimizde aylık ücretlerimiz 250 tl’dir. İlerde ilçemizde çeşitli konserler vereceğiz, sergiler düzenleyeceğiz. Kursa başlayan öğrencilerimizin enstrümanım yok diye düşünmelerine gerek yok. Çünkü ilk derslerde burada olan enstrümanları kullanabiliyorlar. Ne kadar hobi olsa da bu bir disiplin. “dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.