Gölbaşı’nın en eski okullarından olan Baldudak Ortaokulu’nda, yönetim ve okul aile birliğinin iş birliği ile her yıl düzenlenen geleneksel yıl sonu sergisi bu yıl da büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Sergiye katılan Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, öğrenciler tarafından hazırlanan etkinlik ve gösterileri keyifle izledi. 

Gölbaşı Baldudak Ortaokulu'nda Geleneksel Yıl Sonu Sergisi Yapıldı (3)

Ankara'da korkunç cinayet! Eşini öldürüp intihar etti Ankara'da korkunç cinayet! Eşini öldürüp intihar etti

Sergide öğrencilerin yaptığı el işi çalışmaların yanı sıra, halk oyunu gösterileri ve folklor gibi yöresel oyunlar da yer aldı. Öğrencilerin performansı izleyicilerden büyük beğeni topladı. Ayrıca, veliler tarafından hazırlanan Gölbaşı’nın yöresel yemekleri ve el emeği göz nuru ürünler de stantlarda sergilendi. 

Gölbaşı Baldudak Ortaokulu'nda Geleneksel Yıl Sonu Sergisi Yapıldı (1)

Sergi kapsamında, okulun yapımında büyük emeği olan iş adamı Hasan Baldudak’ın hayat hikayesinin yer aldığı anı duvarının açılışı da yapıldı. Açılışı gerçekleştiren Başkan Odabaşı, “Demek ki insan geçici, eserleri kalıcı. Hasan Baldudak’ın yaptırdığı okulumuz, Gölbaşı’mızın eğitimine büyük katkı sağlamış, birçok öğrenci yetiştirmiş. Hem Gölbaşı’mıza hem de ülkemize faydalı işler yapılmış. İnşallah bu tür hayırseverler ülkemize daha da çok hizmet eder. Biz de onları bugün olduğu gibi güzelliklerle, yaptığı hayırlarla anarız. Allah gani gani rahmet eylesin” ifadelerini kullandı. 

Açılışın hemen ardından öğrencilerle buluşan Odabaşı, sevgi seliyle karşılandı. Odabaşı, öğrencilerin fotoğraf çektirme taleplerini geri çevirmedi ve hepsiyle tek tek fotoğraf çektirdi. Özel öğrencilerle de yakından ilgilenen Başkan Odabaşı, sergi alanında öğrencilerin yıl boyunca yaptığı ürünleri inceledi. Öğretmenlerin öncülüğünde düzenlenen çocuk oyunlarıyla öğrenciler doyasıya eğlendi. 

İHA

Editör: Sema Türkel