GÖKPINAR’DAN GÜZEL HABER

Bu haber 21 Eylül 2021 saat 5:00 'de eklendi.

Polatlı’da 2008 yılında yaşanan kuraklığın ardından tarımsal sulamada yaşanan sorunların çözümünü sağlayacak olan Gökpınar Barajı konusunda yıllardır süren hasret nihayet sona erdi. AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir’in büyük katkı verdiği ve barajın bu yıl tamamlanarak Eylül ayı içerisinde su tutmaya başlayacağının müjdesini verdiği Gökpınar Barajı dün gerçekleştirilen törenle su tutmaya başladı. Her zaman Polatlı’nın yanında olan AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin’de Polatlı’nın tarımsal sulaması için ilaç olacak Gökpınar Barajı için büyük emek sarf etti.

GÖKPINAR BARAJI SU TUTMAYA BAŞLADI

2008 yılında bu yana kuruyan Sakarya Nehri ve Porsuk Çayı sadece Polatlı tarımına değil Türk tarımını da milyonlarca liralık zarara uğratıyor. Polatlı tarımının geleceği için kalıcı çözüm olan, yapımı 10 yılı aşkın süredir devam eden Polatlı’nın sulu tarımının geliştirilmesine ve tarımsal kuraklığın çözümüne yönelik anahtar olarak gösterilen Gökpınar Barajı, dün itibariyle su tutmaya başladı. Son yıllarda yaşanan tarımsal kuraklık nedeniyle Polatlı çiftçisinin tamamlanmasını dört gözle beklediği Gökpınar Barajı, Polatlı’nın sulu tarımı için ilaç olması bekleniyor. Dün itibariyle su tutmaya başlayan Gökpınar Barajından yaz aylarına doğru sulama sıkıntısı yaşayan Polatlı çiftçisine su verilecek. Böylelikle yıllardır sulama sıkıntısı yaşayan Polatlı çiftçisinin sulama problemi ortadan kalkmış olacak. Yetiştirdiği ürünlerin kalitesiyle bitkisel üretimde marka olan Polatlı çiftçisinin su sorunun ortadan kalkmasıyla birlikte ülke tarımına ciddi katkılar sunacak.

DEMİR BÜYÜK KATKI SAĞLADI

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, gerçekleştirdiği temaslar ile Gökpınar Barajı’nın tamamlanarak hizmete sunulması için büyük katkı sağladı. Yaptığı açıklamayla yapımının bu yıl içerisinde tamamlanarak Eylül ayı itibariyle su tutulacağının müjdesini veren Demir’in dediği oldu ve Gökpınar Barajı dün itibariyle sus tutmaya başladı. Aysel Demir, Polatlı’ya verdiği bir sözü daha tutmuş oldu. Demir, 2019 yılında TİGEM’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bizzat Gökpınar Barajı ile ilgili dosyayı sunmuştu.

FATİH ŞAHİN BÜYÜK EMEK HARCADI

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Polatlı’nın yararına olacak her konuda taşın altına elini koyuyor. Her zaman Polatlı’nın yanında olan Şahin, Gökpınar Barajı projesinde de büyük emek harcadı ve barajın tamamlanmasında büyük rol oynadı. AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir ile sürekli iletişim halinde olan Fatih Şahin, Polatlı ile ilgili her sorun ve her taleple birebir olarak yakından ilgileniyor. Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir tarafından hazırlanan raporu bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sundu ve ödeneğin aktarılması hususunda gerekli onayın alan isim oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.