GİTTİK VE GÖRDÜK!

Bu haber 08 Eylül 2022 saat 10:47 'de eklendi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 9. Bölge Müdürlüğünün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama sonrası Sakarya Şehitliği’ne gittik ve iddia edildiği kadar bakımlı olmadığını yerinde yeniden gördük.

Gazetemizin 06 Eylül 2022 Salı günü “Tarihimize Böyle Mi Sahip Çıkıyoruz?” başlıklı haberi sonrası Doğa Koruma ve Milli Parklar 9. Bölge Ankara’nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada yer alan “Haber araştırmasının daha dikkatli yapılmasını ve Tarihi Milli Parkımız ziyaret ederek Şehitlerimize ve Tarihimize nasıl sahip çıkıldığını yerinde görülmesini tavsiye ediyoruz.” Cümlelerini dikkate alarak yaptığımız incelemeler sonucunda Sakarya Şehitliği’nin yeterince bakımlı olmadığını gördük. Bu konuda birçok tanığımızın olduğunu da belirtmek isteriz.

İLK YAPILAN AÇIKLAMA SİLİNEREK İKİNCİSİ PAYLAŞILDI

Gazetemizin 06 Eylül 2022 Salı günü “Tarihimize Böyle Mi Sahip Çıkıyoruz?” başlıklı haberi sonrası Doğa Koruma ve Milli Parklar 9. Bölge Ankara sosyal medya üzerinden önce şu açıklamayı yaptı: “Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğümüz sorumluluğunda olan Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkımız ile alakalı 06.09.2022 tarihli Polatlı Postası Gazetesi yazarlarından Osman Can Özel’in yapmış olduğu “Tarihimize Böyle mi Sahip Çıkıyoruz?” başlıklı haberlere ilişkin bilgilendirmenin yapılması zorunluluğu hasıl olmuştur. Yapılan inceleme sonucu bahse konu alanın Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüz sorumluluğunda ki Şehitlik Alanı olmadığı, söz konusu alanın park olduğu ve park içerinde hiçbir şehidimizin bulunmadığı anlaşılmıştır. Haber araştırmasının daha dikkatli yapılmasını ve Tarihi Milli Parkımız ziyaret ederek Şehitlerimize ve Tarihimize nasıl sahip çıkıldığını yerinde görülmesini tavsiye ediyoruz. Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur.”

Kurum, bu ifadeleriyle muhabirin dahi adını doğru yazamayarak 67 yıldır Polatlı halkını bilgilendiren ve kamu yararına pek çok çalışmaya imza atan gazetemizi küçümsercesine açıklama yapmış daha sonra bu açıklamayı silerek “Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğümüz sorumluluğunda olan Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkımız ile alakalı bazı haber sitelerinde basın yayın organlarında yer alan “Tarihimize Böyle mi Sahip Çıkıyoruz?” başlıklı haberlere ilişkin bilgilendirmenin yapılması zorunluluğu hasıl olmuştur. Doğa Koruma ve Milli Parklar 9. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme sonucu alanın Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı içerisinde olmadığı, söz konusu alanın şehir parkı olduğu, içerisinde herhangi bir şehitlik bulunmadığı tespit edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” şeklinde yeni bir açıklama paylaşılmıştır.

YERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDUK

Polatlı Postası Gazetesi olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar 9. Bölge Müdürlüğünün sosyal medya üzerinden yaptığı ve daha sonra silmiş olduğu ilk açıklamada yer alan “Haber araştırmasının daha dikkatli yapılmasını ve Tarihi Milli Parkımız ziyaret ederek Şehitlerimize ve Tarihimize nasıl sahip çıkıldığını yerinde görülmesini tavsiye ediyoruz.” Cümlelerini dikkate aldık ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü sorumluluğunda yer alan Sakarya Şehitliği’ni ziyaret ettik, incelemelerde bulunduk. Ziyaretimiz sırasında son 30 Ağustos törenlerinde ve her resmi bayram törenlerinde ilçe protokolüyle gördüğümüz gibi yine bakımsız olduğunu tespit ettik. Polatlı’da Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü sorumluluğunda yer alan Sakarya Şehitliği, Askeriye sorumluluğunda olduğu dönemdeki kadar bakımlı ve sahip çıkılıyor mu bunu Polatlı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.