Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nde görev yapan Prof. Dr. Giray Saynur Derman, akademik dünyada tanınmış bir isim olarak dikkat çekmektedir. Peki, Giray Saynur Derman kimdir? Giray Saynur Derman nereli ve kaç yaşında? İşte detaylar...

Gelinim Mutfakta Beyhan Öksüz Kaç Yaşında Kimdir? Beyhan Öksüz Aslen Nereli? Gelinim Mutfakta Beyhan Öksüz Kaç Yaşında Kimdir? Beyhan Öksüz Aslen Nereli?

Prof. Dr. Giray Saynur Derman Kimdir?

Giray Saynur Derman, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nde öğretim üyeliği yapmaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü'nde tamamlamıştır. Akademik kariyerine Araştırma Görevlisi olarak başlayan Derman, Sakarya Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent Doktor olarak görev yapmış ve daha sonra Doçent unvanıyla uluslararası ilişkiler bölümünde çalışmıştır. Türk Dış Politikası, Siyasi Tarih, Uluslararası İlişkiler gibi konularda uzmanlık sahibidir.

Derman'ın ilgi alanları arasında Türkiye'nin uluslararası ilişkileri, özellikle Türkiye'nin ilişkilerini sürdürdüğü bölgeler ve ülkeler bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye-Rusya, ABD, AB ilişkileri, Ukrayna-Kırım, Orta Asya, Kafkasya, Balkanlar, Orta Doğu ve Karadeniz Bölgesi'nin dış ve güvenlik politikaları gibi konularda da çalışmış ve araştırmalar yapmıştır.

Giray Saynur Derman'ın akademik kariyeri boyunca ulusal ve uluslararası düzeyde birçok bildiri, makale ve kitap yayınladığı görülmektedir. Aynı zamanda kültürel ve akademik alanda da katkıları bulunmaktadır.

Giray Saynur Derman Kaç Yaşında ve Nereli?

Giray Saynur Derman, 1969 doğumlu olduğu düşünüldüğünde 2023 itibarıyla 54 yaşındadır. Nereli olduğuna dair ise bilgi verilmemiştir.

Giray Saynur Derman'ın Görevleri

Prof. Dr. Giray Saynur Derman, akademik kariyeri boyunca birçok önemli görevde bulunmuştur. Bu görevler arasında Sakarya Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent Doktor olarak görev alması, rektörlüğe bağlı koordinatörlük yapması, bölüm başkan yardımcılığı ve çeşitli misafir öğretim üyeliği pozisyonları yer almaktadır.