GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRECEK PROJE

Bu haber 03 Mart 2022 saat 8:00 'de eklendi.

Ankara Valiliği tarafından Ankara genelinde gençlerin spora yönlendirilmesi ve imkanlardan yararlanması adına yeni bir projeye imza atıldı. Ankara Valisi Vasip Şahin tarafından özellikle üzerinde durulan proje kapsamında okulların spor salonları artık daha aktif hale gelecek. Polatlı da bulunan okulların bünyesinde yer alan spor salonları artık beden eğitimi derslerinde değil sürekli açık olacak.Ankara ve 25 ilçede hayata geçirilecek olan proje kapsamında çocuk ve gençlerin spor faaliyetlerine yapabilmeleri için Gençlik ve spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan salonlara değil okulların spor salonlarını da aktif olarak kullanabilmelerinin yolu açıldı.

AYTEKİN: SPORU TABANA YAYGINLAŞTIRMIŞ OLACAĞIZ

Projeye ilişkin bilgi veren Polatlı Gençlik ve Spor Müdürü İrfan Aytekin şu ifadeleri kullandı; “Bu proje kapsamında bütün okulların spor salonlarını kullanma yetkisi verdi. Bu yetki ile okulların spor salonların hem halka açıyoruz hem de o bölgedeki  sporcu gençlerimize o salonları kullanma hizmeti veriyoruz. Bu spor projesinde  Gençlik ve spor bakanlığına bağlı antrenörlerimizi okullarda  görevlendireceğiz, ihtiyaç olan branşlarda  beden eğitimi öğretmenlerimizi Kaymakamlık oluru ile bu okullarda  branş eğitimi yapacağız.  Çocuklar okullardan kalan zamanlarında   bu salonlarda  antrenörlerimiz yada beden eğitim öğretmenlerimizle  sporlarını yapacaklar. Bu proje ile sporu tabana yaygınlaştırmış olacağız. Çok önemli bir proje  Vali bey bu projeyi bizzat takip ediyor.”

YETENEK TARAMA ÇALIŞMAMIZ BİTTİKTEN SONRA GÖREVLENDİRME YAPILACAK

“Yetenek tarama çalışmamız bittikten sonra antrenörlerimizin hepsine görevlendirme yapılacak ve bu okullarda belirli branşlarda  öncellikli  olarak antrenörlerimizin kendi branşlarında olmak üzere spor eğitimlerine başlayacağız. İhtiyacı olan bölgelerde örneğin basketbol branşında, bu branşta eğitim almış beden eğitimi öğretmenlerimiz yada  antrenörlük belgesi olan herhangi bir kurumla bağlantısı olmayan, beden eğitimi mezunu, antrenörlük belgesi olan insanları bulacağız ve görevlendirme yapacağız.”

OKULLARIMIZI SPOR MERKEZİ OLARAK KULLANACAĞIZ

“Okullarımızı spor merkezi olarak kullanacağız. Spor yapmaya elverişli geniş spor salonu olan okullarımızı bulacağız  salonların tefrişatı Gençlik ve spor  müdürlüğü olarak biz yapacağız.  Güreş minderine ihtiyacı var, basketbol potası gibi malzemeler bizim tarafımızdan karşılanacak  ve e biran evvel başlayacağız. Bunun bir zamanı yok 12 ay boyunca burada bu çalışmaları yürüteceğiz.  Okullar tatilken de devam edecek. Okullarımızın bazı teceddütleri olabiliyor,  personel temizlik vs. gibi bu noktada il müdürlüğü ile bağlantı halindeyiz. Okulun badana boyaya ihtiyacı var biz raporlayıp gönderiyoruz ve ihtiyacını gideriyoruz.  İlçe milli eğitim müdürlüğü ile görüşmelerimizi yapacağız.”

BELİRLİ YAŞ GRUBUNA YÖNELİK YAPILACAK

“Polatlı’da  6 Tane Spor Salonu olan okul var ve bu okullar bu salonları sadece ekendi dersleri olduğu zaman açıyorlar. Bunu dışında bu  salonlar pasif olarak bekliyor. Biz istiyoruz ki spor salonumuza gelemeyen vatandaşlarımız bu okulların salonlarından yararlansın ve spor yaygınlaşın. Belirli yaş grubuna yönelik hitaben yapılacak. Temel amaç   olimpiyat sporcuları yetiştirmek. Gençlik ve spor bakanlığı olarak her çocuğumuza ulaşmaya çalışıyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.