GENÇ GÖNÜLLÜLER KIZILAY’A GÜÇ KATACAK

Bu haber 22 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Göreve geldiği günden beri yaptığı faaliyetler ile Türk Kızılay Derneğinin varlığını Polatlı’ya tanıtan, mazlumun umudu, muhtacın ışığı kimsesizin kimsesi çaresizin çaresi olma mottosu ile Polatlı da girilmedik cadde ve sokak bırakmayan Bünyamin Ateş ve yönetimi, çalışmalarına yeni bir boyut vermek daha hızlı ve daha çok insana ulaşmak, daha çok çalışmak adına gençliği arkasına almış ve Gençlik kollarını resmi olarak oluşturmuştur.

TÜRK KIZILAY DERNEĞİ’NİN POLATLI GENÇLİK KOLLARI OLUŞTURULDU

Bu bağlamda Türk Kızılay Polatlı Gençlik yönetimi adına konuşan gençlik kolları başkanı Baki Yiğit, “Türk Kızılay Derneğinin ne olduğunu, ne yaptığını, ne yapması gerektiğini bilerek bu bilinçle yönetim kurulunu oluşturmuş bulunuyoruz. Göreve geldiğimiz gün itibari ile kendimizi yoğun bir çalışmanın ortasında bulduk. Göreve gelmemizin hemen akabinde Polatlı da oluşan Kum Fırtınası sonrası tüm Polatlı’nın malumu olduğu üzere mevsimlik tarım işçilerine 3 gün boyunca yemek desteği verdik.” dedi.

TARIM İŞÇİLERİNİN ÇOCUKLARINA PSİKOLOJİK OLARAK DESTEK VERMEYİ AMAÇLADIK

Yiğit, “Ankara Gençlik Kolları ile iletişime geçerek, uzman psikolog ve pedagog eşliğinde mevsimlik tarım işçilerinin çadırlarını gezerek olaydan ve yaşam şartlarından nasıl etkilendikleri konusunda bilgi edindik. Sonrasında yapmış olduğumuz çalışma ile hijyen seti kumanya barınma malzemeleri kıyafet vb. eşyalar ulaştırdık. O şartlarda çocukluğunu yaşayamadığını gördüğümüz çocuklara oyuncak, çikolata, bisküvi, şeker gibi çocukların hoşuna giden hediyeler dağıttık. Çocuklarımızla birlikte oyunlar kurduk, uçurtmalar uçurduk rüzgar gülleri ile oynadık, hem kendimiz eğlendik hem de onları eğlendirerek psikolojik olarak destek vermeyi amaçladık.” dedi.

TÜRK KIZILAYI GENÇLİK KOLLARI’NDAN MİNİK DOSTLARIMIZA DESTEK

Yiğit, “Sokakların görünmeyen mazlumları, sokak kedileri ve sokak köpekleri için plastik su borularından mama-matik yaparak şehrin belli noktalarına yerleştirdik, minik dostlarımızın soğukların başlayacağı bu günlerde mama desteği verdik.” dedi.

BU HİLAL SENİNLE VAR

Yiğit, “1 Ekim Dünya Çocuk Günü münasebeti ile muhtaç çocuklarımıza hediyeler verdik, onlarla oyunlar oynadık, ahilik gününde esnaflarımızı ziyaret ederek hasbihal ettik. Yönetimce belirlenen adreslere gıda kolilerini ulaştırdık. Kısacası yönetime geldiğimiz günden beri neredeyse her gün bir etkinlik ile yaraları sarmaya çalıştık. Bu çalışmaları kurmuş olduğumuz 11 kişilik yönetimle yapmamızın tabiki imkanı bulunmuyor. Bize Kızılay’ın gönüllü ordusu yaptığımız her etkinliği daha kolay daha ulaşılır yapmamızda yardımcı oldu. Şimdi ben Türk Kızılay Polatlı Gençlik Kolları başkanı olarak Polatlı’daki tüm gençlerimizi Kızılay gönüllüsü olmaya, bizlerle birlikte yaraları sarmaya davet ediyoruz. Kızılay’ın sloganı olan #buhilalseninlevar, #sensiz olmaz diyor. Tüm gençlerimizi bekliyoruz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.