Kızılcahamam İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Kur'an kursu kayıtları başladı.

İlçede 15 kız ve 15 erkek kontenjanla açılan kurslar, ilköğretim 5. ve 6. sınıfa geçen öğrencilere yönelik olacak şekilde planlandı.

İlçedeki gençlerin dini ve kültürel bilgi birikimini artırmak ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen kurslar, çocuklara Kur'an eğitimi, değerler eğitimi, ilmihal eğitimi, Peygamberlerin hayatı, musiki dersleri ve talim dersleri gibi dini içerikli derslerin yanı sıra ilköğretim müfredatı, Arapça, Seçmeli Kur'an ve yabancı dil ağırlıklı eğitimleri içerecek.

Çubuk’ta 19 Mayıs coşkuyla kutlandı Çubuk’ta 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

Kur An Kursu

SADECE DERS DEĞİL ETKİNLİK DE YAPILACAK

Kurslarda sadece ders işlenmeyecek, öğrencilere çeşitli etkinlikler de sunulacak. Bu etkinlikler arasında piknikler, şehirlerarası geziler, sosyal faaliyetler, turnuvalar ve sportif aktiviteler bulunacak. Bu sayede öğrenciler stres atma ve sosyal becerilerini geliştirme fırsatı bulacak.

Kur'an kursuna katılmak isteyenler 6 Mayıs ile 24 Haziran tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

Kızılcahamam İlçe Müftülüğü’nden Kur’an kursuyla ilgili yapılan açıklamada, “İlçemizde okulla beraber hafızlık eğitimi veren Kur’an Kurslarımızın kayıtları başladı. Geçen sene kursumuza kayıt yaptıran öğrencilerimiz, Elif cüzünü tecvidli bir şekilde bitirdiler. Amme cüzünün tamamını tedvir üzere ezberlediler ve okudular. Yasin, Mülk, Fetih ve Rahman surelerini bile en fazla bir yanlış çıkacak şekilde ezberden okudular ve şu an hafızlığa başlayan çocuklarımız var. Unutmayın, Kur'an neslinin yetişmesi sizlerin elinde” ifadelerine yer verildi.

HABER: ÖYKÜ KARABACAK