Mamak Belediyesi İnovasyon ve Teknoloji Müdürlüğü, “Ekonomi Zirvesi 24” etkinliği ile geleceğin ekonomistleri ile akademisyenleri buluşturarak önemli bir platform oluşturdu.

Ankara’daki üniversitelerin İktisat ve İşletme Fakülteleri’nden 30’dan fazla öğrencinin katıldığı etkinlikte, Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nden Öğr. Gör. Dr. Fikri Kaplan, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden Doç. Dr. Koray Göksal ve Prof. Dr. Murat Aslan gibi deneyimli akademisyenler, davranışsal ekonomi, ekonomi güvenliği ve güncel ekonomi gibi konu başlıkları üzerinde tartışmalar yürüttü.

24 Haziran 2024 Pazartesi Ankara Nöbetçi Eczane Listesi 24 Haziran 2024 Pazartesi Ankara Nöbetçi Eczane Listesi

Ekonomi Zirvesi 3

Etkinlikte, konuklar profesyonel iş hayatlarındaki tecrübelerini öğrencilerle paylaşırken, öğrenciler de geleceğe dair beklentilerini ve ekonomiye ilişkin sorularını dile getirdi. Öğrencilerin, Türkiye’nin geleceğine yönelik tasarruf ekonomisi gibi kritik konular üzerinde fikir alışverişinde bulunduğu etkinlik, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Mamak İnovasyon ve Teknoloji Müdürlüğü, öğrenci temsilcileri aracılığıyla farklı yaş gruplarının ilgi alanlarına odaklanarak gençlere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam edeceğini belirtti.

Ekonomi Zirvesi 1

Editör: Öykü Karabacak