Çağdaş Holding sahibi Yüksel Çağlar kimdir? Yüksel Çağlar kaç yaşında nereli? Çağdaş Holding sahibi Yüksel Çağlar kimdir? Yüksel Çağlar kaç yaşında nereli?

Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yanıltıcı bilgi yaydığı gerekçesiyle tutuklanan gazeteci Tolga Şardan'ın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi.

Yurt dışına çıkış yasağı getirildi

“MİT'in Cumhurbaşkanlığına sunduğu “yargı raporu” neler içeriyor? başlıklı yazısı nedeniyle geçtiğimiz günlerde tutuklanan gazeteci Tolga Şardan ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Tutukluluğuna itiraz eden Şardan'ın avukatları Turgut Kazan, Aslı Kazan ve Serdar Laçin'in İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ne sunduğu itiraz dilekçesinde, Şardan'ın 1 Kasım'da tamamen haksız, hukuka aykırı ve keyfi bir şekilde tutuklandığı belirtildi. Sulh Ceza Hakimi Tolga Şardan'ın adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi. Hakim ayrıca Şardan'ın yurt dışına çıkışını da yasakladı.

Dilekçede şu ifadelere yer verilmişti: "Tutuklama gerekçelerinin tümüyle haksız ve keyfi olduğunu tekrarlıyor, TCK 217/A maddesinde düzenlenen suçun katalog suç olduğu zannedilerek verilen tanığı/mağduru/toplanmamış delili olmayan soruşturmada, delilleri yok etme/gizleme, tanık ve mağdurlar üzerinde baskı oluşturma şüphesinden bahsedilen, yatarının olmayacağı açık olmasına rağmen "alınması muhtemel ceza nedeniyle kaçma şüphesi olduğu" belirtilen tutuklama kararının yasaya ve hukuka aykırı olduğunu vurguluyor, soruşturma konusu yazı nedeniyle 217/A maddesinde düzenlenen suçun unsurlarının kesinlikle oluşmuş sayılamayacağını belirterek, bir an önce bu haksızlığın düzeltilmesini ve tutuklama kararının kaldırılarak, müvekkilimizin derhal serbest bırakılmasına veya en azından adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmasına karar verilmesini, hakimliğinizin aksi görüşte olması halinde dosyanın itirazı incelemekle görevli İstanbul Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesini diliyor, durumu takdirlerinize sunuyoruz."