İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik 7 Ekim'den bu yana devam eden saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 37 bin 626'ya yükseldi. İsrail ordusunun Gazze'deki sivillere yönelik yoğun saldırıları, 262 gündür aralıksız sürüyor. Yerleşim yerleri, ibadethaneler ve uluslararası yardım kuruluşlarının ofisleri dahil olmak üzere birçok nokta vurulmaya devam ediyor. 

Gazze'de Son 24 Saatte 28 Kişi Hayatını Kaybetti! 

Gazze'de ölü sayısı artmaya devam ediyor Gazze'de ölü sayısı artmaya devam ediyor

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada, son 24 saatte düzenlenen saldırılar nedeniyle 28 Filistinlinin hayatını kaybettiği ve 66 kişinin yaralandığı belirtildi. 7 Ekim'de başlayan saldırılarda bugüne kadar toplam 37 bin 626 kişi hayatını kaybederken, 86 bin 98 kişi ise yaralandı. 

İsrail'in Gazze şehrindeki Daraj Kliniği'ne düzenlediği saldırıda, Ambulans ve Acil Servis Direktörü Hani al Jaafarawi hayatını kaybetti. El Aksa Şehitleri Hastanesi Acil Servis Direktörü Eyad Zaqout, konuya dair açıklama yaptı. "İsrail güçlerinin Gazze'deki sağlık ve tıp sistemini tamamen yok etmeye çalıştığı açıktır. Jaafarawi, Gazze'nin sağlık sisteminin temel direklerinden biriydi” diyen, direktör Zaqout vefat eden Jaafarawi’nin hasta ve yaralılara hizmet etmek için gece gündüz çok çalıştığını belirtti. 

Filistin Sağlık Bakanlığı, tarafından yapılan açıklamada, Jaafarawi'nin ölümüyle beraber 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana İsrail saldırılarında ölen sağlık çalışanlarının sayısının 500'e ulaştığını duyuruldu. Bakanlık ayrıca, 300 sağlık çalışanının da İsrail askerleri tarafından tutuklandığını açıkladı. 

Kaynak: İHA