Beykoz ve Gaziosmanpaşa'da AK Parti, Arnavutköy, Bahçelievler, Fatih, Pendik, Ümraniye ve Zeytinburnu'nda ise Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) itiraz başvurularında bulunmuştu. İl Seçim Kurulu Başkanlığı ise Gaziosmanpaşa'da oyların yeniden sayılmasına karar vermişti.

AFAD duyurdu! Tokat’ta artçı deprem yaşandı AFAD duyurdu! Tokat’ta artçı deprem yaşandı

Gaziosmanpaşa'da Oy Sayımında Chp'li Ve Ak Partili Grup Arasında Arbede Çıktı (4)

Bugün saat 11.00 itibarıyla AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi'nden 50'şer görevli ve İl Seçim Kurulu görevlileri huzurunda, oyların yeniden sayımına başlandı.

Gaziosmanpaşa'da Oy Sayımında Chp'li Ve Ak Partili Grup Arasında Arbede Çıktı (3)

Birçok partili seçmen işlemlerin gerçekleştiği Gaziosmanpaşa Belediyesi Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi önünde beklemeye başlarken, CHP ve AK Partililer arasında tartışma çıktı. Salonda başlayan kavga ise sokağa kadar taştı. Gaziosmanpaşa'da İl Seçim Kurulu önünde iki parti taraftarlarının yumruk yumruğa kavga ettikleri görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Gaziosmanpaşa'da Oy Sayımında Chp'li Ve Ak Partili Grup Arasında Arbede Çıktı (1)

İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik oy sayımı ile ilgili yaptığı paylaşımda, "Gaziosmanpaşa'da İlçe Seçim Kurulu'nun yeniden sayım kararı ile ilgili itirazımız sonucu YSK toplantıdayken üç seçim kurulundan bir tanesinin ısrarla yeniden sayım yapmak istemesi siyasi baskıların bir sonucudur. İlçe Seçim Kurulunda ortaya çıkan kargaşa görüntüleri ile ilgili İstanbul Valisi ile ilgili görüştüm, gerekli güvenlik önlemeleri alınacak. Sandıktan çıkan iradenin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz. Milletvekillerimiz ve örgütümüzle görevimizin başındayız" ifadelerini kullandı.

Salonda bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili Adem Yıldırım ise bu iddialara yanıt vererek, “Gaziosmanpaşa'da ilçe seçim kurulunun ve itiraz üzerine verilen il seçim kurulu kararının saat 10:00 da uygulanmasına karar verilmiş olup saat 11:15 olmasına rağmen CHP'li partililerin hakime ve kurula baskı yaparak sayım işlemini engellemeye çalışmaktadırlar. Oysa yapılan iş sadece mahkeme kararının uygulanma işidir. CHP'liler neden mahkeme kararını uygulatmak istemiyor anlamakta zorluk çekiyoruz.!" dedi.