Dışişleri Bakanı Fidan, Meksika ve Venezuela yolcusu Dışişleri Bakanı Fidan, Meksika ve Venezuela yolcusu

Cemiyet, merhumun cenaze detayları hakkında henüz net bilgi vermezken, Türk basını ve gazetecilik camiası bu kaybı derin bir üzüntüyle karşıladı.

Ergun Hiçyılmaz Kimdir? Eskişehir'de 1942 yılında doğan Ergun Hiçyılmaz, gazetecilik kariyerine 1960 yılında başladı. Akşam, Yeni Sabah, Yeni İstanbul, Günaydın, Fotospor, Tercüman, Güneş, Nokta, Yankı, Hürgün gibi önemli yayınlarda çalışarak editörlükten yayın müdürlüğüne kadar çeşitli görevler üstlendi. Ayrıca, Yaprak Sanat Dergisi'ni yayınlamasının yanı sıra Yelken, Güney, Varlık, Hisar gibi dergilerde şiir ve öyküleriyle de tanındı.

Hiçyılmaz, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve TSYD gibi kuruluşlardan 27 kez başarı ödülü almış olup, 1986'da "Yılın Gazetecisi" ödülüne, 1993 yılında ise Altın Kitaplar ödülüne layık görüldü. Spor yazarlığı alanında birçok kitaba imza atan Hiçyılmaz'ın, Türk Spor Tarihi, Sporun Yapısal Analizi, Spor Yazarı, Beşiktaş, Futbol, Türkiye'de Sporun Öyküsü, Atatürk'ün Gençlik ve Spor Politikası, Sporda Batılılaşma Hareketi, Niçin Kitlesiz Spor Değil, Sporda Ünlüler Ansiklopedisi gibi eserleri bulunmaktadır.

Ergun Hiçyılmaz'ın vefatı, Türk gazetecilik ve edebiyat dünyasında büyük bir boşluk yarattı.