Genel kurulda mevcut Başkan Dursun Özbek ile Süheyl Batum, sarı-kırmızılı kulübün yeni başkanı olmak için yarışıyor.
Genel kurulda ilk olarak seçim divan başkanlığına Hikmet Koyuncuoğlu seçildi ve başkanlık divanı belirlendi. Ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Son olarak, sandıklarda görev alacak kişiler belirlendi ve oy verme işlemi başladı.
OY KULLANMA SÜRECİ
Seçimli genel kurulda üyeler, adaylardan Dursun Özbek için kırmızı, Süheyl Batum için de sarı renkteki oy pusulalarını kullanacak. Genel kurulda, 10 bin 290 sarı-kırmızılı üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor ve toplam 20 sandık olacak. Oy kullanma işlemi saat 15.00'te sona erecek ve ardından oy sayma işlemine geçilecek.
BAŞKAN ADAYLARI OYLARINI KULLANDI
Seçimde, başkan adayları Dursun Özbek ile Süheyl Batum, 2. sandıkta oylarını verdi. Galatasaray camiası, yeni başkanını belirlemek için sabırsızlıkla oy sayım sürecini bekliyor.