Konyaspor’a karşı şampiyonluk maçına çıkan Galatasaray, olası bir yenilgide Fenerbahçe'nin şampiyon olmasına vesile olacak. Geçen hafta ezeli rakibine 1-0 yenilen Galatasaray, Konyaspor maçını kaybetmesi halinde Okan Buruk yönetiminde bir ilki yaşayacak.

Trendyol Süper Lig'in son ve en kritik haftasında Galatasaray, deplasmanda Konyaspor karşısına şampiyonluk maçıyla çıkıyor. Sahadan 1 puanla ayrılması halinde bile şampiyonluğunu ilan edecek Sarı-Kırmızılı ekip, Okan Buruk yönetiminde dikkat çeken bir istatistiğe de sahip.

Karpuz severlere kötü haber: Uzun süre yiyemeyeceksiniz Karpuz severlere kötü haber: Uzun süre yiyemeyeceksiniz

OKAN BURUK YÖNETİMİNDE ÜST ÜSTE 2 YENİLGİ YOK

Galatasaray, Okan Buruk yönetiminde 73 lig maçına çıktı. Geçen hafta Fenerbahçe'ye 1-0 yenilen Galatasaray, Okan Buruk yönetiminde üst üste 2 maç hiç kaybetmedi. Sarı-Kırmızılı ekip, Konyaspor maçında yenilmesi durumunda Okan Buruk yönetiminde ilk kez üst üste 2 hafta sahadan yenilgiyle ayrılmış olacak.

ŞAMPİYONLUĞA 1 PUAN YETİYOR

Galatasaray, Konyaspor'dan 1 puan alması durumunda dahi şampiyonluğunu ilan edecek. Fenerbahçe'nin İstanbulspor'u yendiği senaryoda Galatasaray da Konyaspor'a yenilirse Sarı-Lacivertliler şampiyonluğunu ilan eden taraf olacak.