Funda Eryiğit, Türk televizyon ve sinema dünyasının başarılı oyuncularından biridir. 1984 yılında Hollanda'da doğan Eryiğit, Türkiye'de oyunculuk kariyerine adım atmış ve birçok projede önemli roller üstlenmiştir. Son günlerde  Funda Eryiğit eşi kim? Funda Eryiğit kimdir kaç yaşında, estetiksiz hali? Soruları sık sık gündeme gelmekte ve bu soruların cevabı aranmakta. Bu soruların cevabını merak edenler için cevapları haberimizde derledik.

FUNDA ERYİĞİT KİMDİR KAÇ YAŞINDA?

Funda Eryiğit, 1 Mart 1984 tarihinde Hollanda Zwolle dünyaya geldi 4 yaşına kadar Babaannesiyle büyüyen oyuncu anne ve babası emekli olduktan sonra İstanbul’a dönüş yaptı. Oyunculuğa olan ilgisi, lise yıllarında amatör olarak tiyatro kulübüne katılmasıyla başlayan ve 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra oyunculuk eğitimine odaklanan Funda Eryiğit 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü'nde eğitimini tamamladı.Televizyon kariyerine 2008 yılında "Canım Ailem" dizisindeki Seyhan karakteriyle adım atan Funda Eryiğit, daha sonra "İstanbul'un Altınları," "Uçurum," "Eski Hikaye," ve "Karadayı" gibi dizilerde yer aldı. "Karadayı" dizisinde canlandırdığı Belgin karakteriyle önemli bir ödül olan "MGD Jüri Özel Ödülü"nü kazandı. Ayrıca "Gecenin Kraliçesi," "Poyraz Karayel," ve "Mehmet Bir Cihan Fatihi" dizilerinde de başarılı performanslar sergiledi.

FUNDA ERYİĞİT ESTETİKSİZ HALİ?

Keçiörengücü Muş 1984 Muşspor maçı Hangi Kanalda Canlı Yayınlanacak? Keçiörengücü Muş 1984 Muşspor maçı nereden izlenir? Keçiörengücü Muş 1984 Muşspor maçı Hangi Kanalda Canlı Yayınlanacak? Keçiörengücü Muş 1984 Muşspor maçı nereden izlenir?

unda Eryiğit'in beyaz perde kariyeri de oldukça etkileyici. "Ev," "Eksik," "Limonata," "Tereddüt," ve "Aden" gibi filmlerde önemli roller üstlendi. Bu filmlerdeki performansları birçok ulusal ve uluslararası festivalde ödüller kazanmasına neden oldu. Profesyonel tiyatro kariyerine de sahip olan Funda Eryiğit, "Çatı," "Sessizlik," "Ev’vel Zaman," ve "Fotoğraf 51" gibi tiyatro oyunlarında da başarılı performanslar sergilemiştir. Oyunculuğunun yanı sıra Eryiğit magazin gündemine yaptırdığı estetikler ile de gelmekte değişimi takipçileri tarafından merak edilirken siizn için Funda Eryiğit’in estetiksiz haline de haberimizin içerisinde yer verdik.

FUNDA ERYİĞİT EŞİ KİM?

Oynadığı "Cici" filminin yönetmeni Berkun Oya ile iki yıldır birlikte olan Funda Eryiğit evlilik hazırlığı yaparken, hamilelik haberi de geldi. Evlilik hazırlığı yaparken 7 aylık hamile Funda Eryiğit ile Berkun Oya  29 Mart 2023 tarihinde nikah masasına oturarak dünya evine girdi.