FSM KÜLTÜR MERKEZİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI 

Bu haber 19 Kasım 2022 saat 10:51 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, gazetemizin de birçok kez gündeme taşıdığı inşaatı yüzde 40 seviyelerindeyken devraldığı Polatlı Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi’nde inşaat çalışmalarına başladı. Toplam 6 bin 600 metrekarelik merkez, tamamlanmasının ardından Polatlı’daki sosyal etkinliklere ev sahipliği yapacak. CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ve ABB Meclis Üyesi Selami Ovacık’ta çalışmaları yerinde inceledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ulaşımdan altyapıya, yeşil alanlardan sosyal tesislere kadar birçok projeyi Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı; gazetemizde de birçok kez gündeme gelen yaklaşık yüzde 40 seviyelerindeyken ABB’ye devredilen Polatlı Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi’ni tamamlayarak hizmete açmak için çalışmalarına başladı. 6 bin 600 metrekare alana sahip olan merkez, Polatlı’daki sosyal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacak. 7’den 70’e tüm Polatlı halkının kültür ve sanat hayatına renk katacak şekilde hazırlanan projede; 511 kişilik gösteri, konferans ve tiyatro salonu, açık ile kapalı fuaye alanları, spor salonu ve birçok sosyal donatı bulunacak. Ayrıca, biri 42 araç kapasiteli kapalı diğeri 21 araç kapasiteli açık olmak üzere 2 otopark yapılacak. CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ve ABB Meclis Üyesi Selami Ovacık’ta çalışmaları yerinde inceledi.

“BİR YIL İÇERİSİNDE POLATLI’YA KAZANDIRMAYI PLANLIYORUZ”

İnşaatının yarım kalması nedeniyle atıl hâle gelen kültür merkezini Polatlı halkına kazandırmak istediklerini belirten Fen İşleri Daire Başkanlığı Üstyapılar Şefi Latif Yeşil, “Tarafımıza devredilen Polatlı ilçesindeki kültür merkezi toplam 6 bin 600 kapalı inşaat alanına sahip. Kültür merkezi binasında birçok sosyal faaliyetin yapılabileceği alanlar bulunuyor. Bu merkezi yaklaşık bir yıl içerisinde Polatlı’ya kazandırmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

OVACIK: POLATLI GÜZEL BİR KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞMUŞ OLACAK

Daha önce yaptığı açıklamayla projenin 2022 yılı yatırım programında yer alacağını açıklayan CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, bölgede incelemelerde bulundu. Proje hakkında konuşan Ovacık, “Önceki belediye başkanlarımızdan Yakup Çelik’in ikinci döneminde temeli atılan, daha sonra Sayın Mürsel Yıldızkaya döneminde adı Yunus Emre Kültür Merkezi konmuştu. Bu süre zarfında Sayın Yıldızkaya Kültür Bakanlığı ile istişare halindeyken sohbet esnasında bizimle paylaştı. Bende projeyi Sayın Yıldızkaya’dan bizzat alıp Mansur Başkanımıza bizzat ilettim. Mansur Başkanımızda inceleterek konuya sıcak baktığını ima etti. Sonunda Polatlı Belediyesi 15 yıllığına Büyükşehir’e tahsis etti. İlk ihalesine giren olmamıştı. İkinci ihaleyi de bir firma aldı ve 1 yıl içinde yaklaşık 6 bin 600 m2 inşaat alanı olan 511 kişilik konferans salonunu kapsayan küçükte bir proje değil. Büyükşehir’e geçtiğinde yüzde 40 seviyelerindeydi. İnşallah Polatlı’mız Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuya el atmasıyla beraber güzel bir kültür merkezine kavuşmuş olacak. Polatlı’mıza şimdiden hayırlı olsun. Başta Mansur Başkanımız olmak üzere önceki dönem ve mevcut belediye başkanlarımıza da konu üzerinde hassasiyet gösterdikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

DEVİR İŞLEMİ 2021 OCAK AYI POLATLI BELEDİYE MECLİSİNDE KABUL EDİLDİ

2021 yılı Ocak ayı Polatlı Belediye Meclis Toplantısı 3. Birleşim 1. Oturumunda Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanarak; Polatlı Belediyesi ile ortak kullanımını içeren tahsis talebi kabul edilmişti. Mecliste okunan komisyon raporuna göre, “Belediyemiz Meclisinin 04 Ocak 2021 tarihli toplantısında komisyonumuza havale edilen Fatih Sultan Mehmet Kültürel Tesisi konusu komisyonumuzun 07 Ocak 2021 tarihli toplantısında görüşülerek; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığının E-68713620- 755.01-1371 sayılı talebine istinaden; İlçemiz Gazi Mahallesi 661 ada 2 parselde bulunan belediyemiz tarafından yaklaşık yüzde 40 seviyesine getirilmiş olan Fatih Sultan Mehmet Kültürel Tesisinin tamamlanarak Polatlı’nın hizmetine sunulmak üzere 15 yıllığına Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmesine, tahsis şartlarını belirlemek ve protokol imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesine oy çokluğu ile karar verilmiştir.”

DEVİR 2021 ŞUBAT AYI BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE ONAYLANDI

2021 yılı Ocak ayı Polatlı Belediye Meclis Toplantısı 3. Birleşim 1. Oturumunda kabul edilen karar 2021 yılı Ankara Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı meclisinde onaylanmıştı. Onaylanan karar şu şekildeydi; “Mülkiyeti Polatlı Belediye Başkanlığına ait olan Gazi Mahallesi 661 ada 2 parselde kayıtlı taşınmazın projesine uygun olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından “Fatih Sultan Mehmet Kültürel Tesisi” yapılması şartıyla 15 yıllığına tahsisinin yapılmak istenmesine ilişkin ortak projenin kabulü ile tahsis, proje ve diğer hususlara ilişkin düzenlenecek protokolleri imzalamak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı ya da görevlendireceği belediye personeline yetki verilmesine ilişkin teklif oylanarak oybirliğiyle kabul edildi.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.