1926 Polatlı Belediyespor'un TFF 3. Lig'deki rakipleri belli oldu! 1926 Polatlı Belediyespor'un TFF 3. Lig'deki rakipleri belli oldu!

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Profesör Doktor Erol Özvar, Gazze’deki soykırım girişimini anlatmak için Fransa’ya alınmayan Glasgow Üniversitesi Rektörü Doktor Ghassan Abu Sitta’yı Türkiye’ye davet etti.

TRT Haber kanalında yer alan habere göre Doktor Ghassan Abu Sitta bu daveti kabul ederek, 27 Mayıs Pazartesi günü Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesinde (ASBÜ) bir konferans verecek.

FRANSA'YA GİRİŞ İZNİ VERİLMEMİŞTİ 

Dr. Ghassan Abu Sitta, İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliam sırasında Şifa Hastanesi ve El Ehli Hastanesi’nde hekim olarak görev yaptı. Yaşananları, Lahey’de Uluslararası Ceza Mahkemesi yetkililerine tanık olarak anlatan Doktor Abu Sitta, Fransa Parlamentosu'nda da bu olayları dile getirmek istemiş ancak Fransa’ya girişine izin verilmemişti.

Bu gelişmelerin ardından, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Profesör Doktor Erol Özvar, Glasgow Üniversitesinin Filistin asıllı rektörü Doktor Ghassan Abu Sitta’yı Türkiye’ye davet etti. Doktor Abu Sitta, yapılan davetten memnuniyet duyduğunu dile getirdi. 

Editör: Tuğba Akkesen