TFF, Türkiye Kupası ve Süper Kupa'nın formatını değiştirdi TFF, Türkiye Kupası ve Süper Kupa'nın formatını değiştirdi

AK Parti İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuk olduğu programda otomobil sporlarının Türkiye'de her geçen gün daha fazla önem kazandığını ve bu alanda yapılan yatırımların arttığını belirtti.

Formula 1’in İstanbul’da düzenlenmesi için gerekli çalışmaların sürdüğünü ifade eden Kasapoğlu, "Otomobil sporları bizim ülke olarak yatırım yaptığımız, her geçen gün bir adım önde olduğumuz bir branş ve inanıyorum ki önümüzdeki süreçte tıpkı diğer branşlarda olduğu gibi daha iddialı konumda olacağız. Artık Türkiye bir spor ülkesi. Önceden halter ve güreş gibi birkaç branş vardı ama artık Türkiye cimnastikte, boksta, yüzmede, voleybolda, okçulukta iddialı. O yüzden Türkiye otomobil sporlarında, motor sporlarında iddialı" dedi.

Kasapoğlu, Türkiye'nin geçtiğimiz yıllarda Formula 1 deneyimi yaşadığını hatırlatarak, 2026 yılına yönelik olarak Otomobil Sporları Federasyonu'nun çalışmalar yürüttüğünü belirterek, "2026 sürecinden ümitliyim. İstanbul’da çok özel bir pistimiz var. O piste inanıyorum ki Formula’ya ev sahipliği yapacağız" diye ekledi.

İHA

Editör: Gizem Tuğçe Bayhan