Türkiye'yi yasa boğan ve onlarca kişiyi yaşamdan koparan HATAY depreminde hayatını kaybeden 370 kişinin ölümüne sebebiyet veren Emlak Bankası Konutları'nın mütehhati Mehmet Özat Ankara'da yakalandı. Firari Müteahhit Mehmet Özat Ankara'nın göbeğinde gezerken yakalandı! Mehmet Özat kimdir nereli kaç yaşında? 72 yaşındaki Özat, Ankara'daki depremde yakınlarını kaybeden kadınlar tarafından alışveriş merkezinde yakalanarak polise teslim edildi. Peki Mehmet Özat kimdir nereli kaç yaşında?

Eski Emniyet Genel Müdürü ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Celal Uzunkaya kimdir kaç yaşında nereli? Eski Emniyet Genel Müdürü ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Celal Uzunkaya kimdir kaç yaşında nereli?

Mehmet Özat kimdir?
72 yaşındaki Mehmet Özat, Ankara'da bir alışveriş merkezinde depremde yakınlarını kaybeden kadınlar tarafından yakalanarak polise teslim edildi. Olay, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen deprem sonucu Antakya ilçesi Cebrail Mahallesi Emlak Bankası Konutları'nın 1. bölümünde meydana geldi. Bu felakette 96 daireden oluşan 6 blok yıkılırken, yaklaşık 400 kişinin yaşadığı bu bloklarda 370 kişi hayatını kaybetti.

Bu dramatik olayın müteahhidi olarak Mehmet Özat gözaltına alındı ancak izini kaybettirdi. Ancak depremde hayatını kaybedenlerin yakınları tarafından Ankara'da bir alışveriş merkezinde görüldüğü belirlenerek, hemen polise haber verildi. Bunun üzerine Özat, alışveriş merkezinde polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı ve sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

Müteahhit Mehmet Özat Aslen nereli, kaç yaşında?

Mehmet Özat şu anda 72 yaşında. Mehmet Özat'ın nereli olduğu bilinmiyor. Hataylı olduğu tahmin ediliyor.

Mehmet Özat hangi üniversitenin sahibidir?

Mehmet Özat ve kaçan oğlu Mustafa Özat, sadece HATAY depremiyle değil, Hatay TED Koleji'nin mülkiyeti ile de gündemde. Deprem felaketinin arkasında müteahhit olarak yaptıkları çalışmalarla tanınan baba-oğul, aynı zamanda eğitim sektöründe de faaliyet gösteren Hatay TED Koleji'nin de sahipleri olarak biliniyor. Bu durum toplumun dikkatini çeken başka bir boyutu ortaya çıkararak olayın karmaşıklığını artırmaktadır.