Türk halk müziği sanatçısı Fındık Buse Katılmış, O Ses Türkiye Yarışmacısı aynı zamanda TRT Müzik kanalında yaptığı program ve söylediği türküler ile izleyenlerin ve dinleyenlerin dikkatini çekmiştir. Peki, Fındık Buse Katılmış Kimdir? Nerelidir ve Kaç Yaşında?

Fındık Buse Katılmış Kimdir?

Fındık Buse, 1990 yılında İstanbul'da doğmuş ve müzikle erken yaşlarda tanışmış bir sanatçıdır. Müzik kariyerine ortaokul yıllarında başlamış ve yeteneğini geliştirmek için İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'nda eğitim almıştır. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans çalışmalarına Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde devam etmiştir.

Fındık Buse Katılmış Kimdir

Hülya Avşar'ın memleketi merak uyandırdı! Hülya Avşar’ın memleketini duyanlar şaşkınlığını gizleyemedi Hülya Avşar'ın memleketi merak uyandırdı! Hülya Avşar’ın memleketini duyanlar şaşkınlığını gizleyemedi

Kariyeri boyunca çeşitli müzik kurumlarında ve korolarında görev almıştır. TC Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu'nda "Misafir Sanatçı" olarak yer almış ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSMEK kurumunda "Türk Halk Müziği Koro Eğitmeni" olarak görev yapmıştır. Ayrıca Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde akademik müzik çalışmalarına devam etmekte ve "Repertuar Eğitmeni" olarak görev almaktadır.

Fındık Buse, solo kariyeri boyunca birçok konser ve müzik etkinliğinde yer almıştır. Yurt içi ve yurt dışında konserler vermiş, müzik toplulukları projelerinde sahne almıştır. Ayrıca çeşitli televizyon ve radyo programlarına konuk sanatçı olarak katılmıştır.

Profesyonel müzik kariyeri boyunca altı karma ve bir solo olmak üzere toplamda yedi müzik albümüne imza atmıştır. Ayrıca, O Ses Türkiye gibi ünlü müzik yarışmalarına da katılmıştır.