A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 FIVB Milletler Ligi sezonunu açıklanan kadrosuyla Antalya’da başlatıyor.

Filenin Sultanları adıyla tanınan milli takımımız, bu yılki Voleybol Milletler Ligi'nde üç aşamalı bir turnuvada boy gösterecek. Her aşamada dört maç yapacak olan Sultanlar, ilk hafta mücadelelerini 14-19 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirecek.

Toplam 16 takımın yer aldığı Milletler Ligi'nde, üç haftalık süreç sonunda puan tablosunda ilk sekiz içinde yer alan ekipler, finallerde yarışma şansı elde edecek.

Filenin Sultanlari 44

EDA ERDEM KADRODA YOK

Geçtiğimiz yıl şampiyon olan ve tarihindeki ilk altın madalyasını kazanan Filenin Sultanları’nın Milletler Ligi’nin ilk haftasında mücadele edecek kadrosu da açıklandı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem sakatlığı nedeniyle kadroda yer almadı. Takıma Eda Erdem'in yokluğunda Simge Aköz kaptanlık edecek. 

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kadrosu şu şekilde:

Pasör: Cansu Özbay, Elif Şahin

Pasör Çaprazı: Melissa Vargas

Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague Final Four maçları ne zaman ve hangi kanalda şifresiz yayınlanacak? Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague Final Four maçları ne zaman ve hangi kanalda şifresiz yayınlanacak?

Smaçör: Hande Baladın, Ebrar Karakurt, İlkin Aydın, Derya Cebecioğlu, Tuğba İvegin

Orta Oyuncu: Zehra Güneş, Aslı Kalaç, Beyza Arıcı

Libero: Simge Aköz, Gizem Örge, Ayça Aykaç Altıntaş

Filenin Sultanlari 45

FİLENİN SULTANLARI MİLLETLER LİGİ MAÇ PROGRAMI

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın Milletler Ligi maçları TRT Spor ve TRT Spor Yıldız ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Filenin Sultanları’nın Milletler Ligi 1. Hafta programı şu şekilde:

15 Mayıs Çarşamba

20.00 Japonya - Türkiye

16 Mayıs Perşembe

20.00 Hollanda - Türkiye

18 Mayıs Cumartesi

20.00 İtalya - Türkiye

19 Mayıs Pazar

20.00 Fransa - Türkiye