Geçtiğimiz yıl Milletler Ligi ve Avrupa Şampiyonası’nda üst üste altın madalya kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı, diğer adıyla Filenin Sultanları, büyük başarılarının ardından Türkiye'ye dönüşlerinde yaşadıkları uçuş şartlarıyla gündeme gelmişti.

Geçtiğimiz yıl A Milli Futbol Takımı’nın Ermenistan maçı için Türk Hava Yolları'nın (THY) tahsis ettiği özel uçakla Eskişehir’e gitmesi, spor kamuoyunda bir kıyaslamaya neden olmuştu. Filenin Sultanları'nın uluslararası arenada elde ettiği büyük başarılar sonrasında özel uçakla taşınmaması, voleybolseverlerin ve spor camiasının tepkisini çekmişti. Bu durum, spor kamuoyunda "Futbol Milli Takımı’na sağlanan ayrıcalıklar neden voleybol milli takımına da tanınmıyor?" sorusunu gündeme getirmişti.

Türkiye'nin ikinci astronotu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü Türkiye'nin ikinci astronotu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

Filenin Sultanlari Fransa

YİNE EKONOMİDELER

Türkiye’nin takım sporları bazında en başarılı takımı olan Filenin Sultanları, ilk etabı Antalya’da gerçekleştirilen Milletler Ligi’nin ikinci etabı için bugün ABD’de gidiyor.

Geçtiğimiz yıl yaşanan skandallardan sonra bu yıl Filenin Sultanları, yine ekonomi uçuşlarına başladı.

Filenin Sultanlari Thy 1

Takımın ABD yolculuğunun başlamasının ardından milli voleybolcular Ebrar Karakurt, Zehra Güneş, İlkin Aydın, Hande Baladın, Eda Erdem, Simge Aköz, Aslı Kalaç ve Derya Cebecioğlu, uzun boylarına ve 13 saatlik yolculuğa rağmen ekonomide uçmaları nedeniyle THY’ye tepki gösterdi.

Filenin Sultanlari Thy 8

THY’DEN AÇIKLAMA

Ebrar Karakurt, sosyal medya paylaşımında “13 saatlik Amerika yolculuğumuza economy bölümünde başlamış bulunmaktayız!!!!! Çok teşekkürler. Başka takımlar için özel uçak tahsis etmeye devam. Bize gelince ekonomi” dedi. Karakurt’un başı çektiği paylaşımlar sonrası sosyal medya yıkıldı.

THY’den konuyla ilgili açıklama geldi. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada topu Türkiye Voleybol Federasyonu’na attı. Üstün’ün açıklaması şu şekilde:

“Gerek ulusal, gerek de global düzlemde sporun ve sporcunun en güçlü sektörel destekçilerinden biri olan markamızın,  sponsoru olduğu tüm federasyonlarımız için yıllık uçuş kapasitemiz dikkate alınarak, sene başında belirli bir uçuş planlaması yapılmaktadır.

Bu kapsamda gerçekleştirilen biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğu ilgili federasyonlara ait olup, yetkililerince sağlanmaktadır.”

Thy Filenin Sultanlari Aciklama

Editör: Öykü Karabacak