Türkiye'nin en beyefendi ve nezaketli sanatçılarından biri olan Ferdi Özbeğen, sadece sesi ile değil, kişiliği ile de hafızalara kazınmıştır. Girit göçmeni bir ailenin çocuğu olan Ferdi Özbeğen, müzikle tanışmasını aileden almıştır. Annesi Afet Hanım cümbüş, babası Hasan Bey ise buzuki çalmaktaydı. 11 yaşında piyano çalmaya başlayan Ferdi'nin idealindeki meslek ise büyükelçiliktir. Peki, Ferdi Özbeğen'in manevi oğlu Hilmi Özbeğen kimdir kaç yaşında?

Eğitim hayatına bu hedef doğrultusunda devam eden Ferdi, babasının ölümü ile zor bir dönemden geçer. Eğitim hayatını yarıda bırakmak zorunda kalan Ferdi, piyanosu sayesinde ekmek kapısı bulur ve İzmir Pavyonlarında çalışmaya başlar.

Yeni Angola Büyükelçisi Muhammet Mustafa Çelik kimdir nerelidir? Yeni Angola Büyükelçisi Muhammet Mustafa Çelik kimdir nerelidir?

İstanbul'a yolunu tutan Ferdi, pavyonlarda piyanist şantör olarak çalışmaya başlar. 1965 yılında Hürriyet Altın Mikrofon yarışmasında başarı yakalasa da, o dönemde piyano çalıp söyleyen tek kişi o olmadığı için dikkat çekici bir isim olmayı başaramaz.

1977 yılında "Ferdi Özbeğen'le 45 dakika" isimli plağı ile büyük bir çıkış yakalar. Bu plak, sadece üç ayda tüm Türkiye'yi kasıp kavurur ve Ferdi Özbeğen, kadife sesi ile milyonların gönlünü kazanır.

80'li yıllar, Ferdi Özbeğen'in altın çağıdır. Plakları çok satan sanatçı, 1982'de vergi rekortmenleri arasına bile girer.

Şöhretin getirdiği havalara kapılan Ferdi'yi, annesi Afet Hanım uyarmaktan geri durmaz. Annesi ona, "Bu şöhretler möhretler gelip geçici. Yarın senin yerine biri çıkacak, seni unutacaklar. Bırak bu havayı, mütevazı ol. Tevazudan hiçbir şey kaybetmezsin" der.

Bu sözler, Ferdi Özbeğen'in hayatındaki dönüm noktasını oluşturur. Sahnede yine fırtınalar estirir, fakat sahne dışındaki hayatında mütevazı bir insan olmaya devam eder.

90'lardan itibaren Bodrum'da yaşamaya başlayan Ferdi Özbeğen, 2000 yılında prostat kanseriyle mücadele etmek zorunda kalır. Bu hastalık ona dostlukların ne kadar değerli olduğunu da gösterir.

Hilmi Özbeğen kimdir?

Özel hayatını gözlerden uzak tutmayı tercih eden Ferdi Özbeğen'in, 35 yaşındaki Hilmi Mutlu'yu evlat edindiği bilinmektedir. Kimisine göre bu, sadece birlikte yaşayabilmek için yapılmış bir formalitedir.

Hilmi Özbeğen kaç yaşında?

Hilmi Özbeğen 1989'da doğmuştur ve 2024 yılında 35 yaşındadır.

Hilmi Özbeğen nereli?

Hilmi Özbeğen'in nereli olduğu bilinmiyor.