Fenerbahçe, Trabzonspor maçında Sarı Lacivertli ekipten Samet Akaydın Trezeguet'e tükürdüğü iddiası ile ilgili PFDK sevk edilmişti. Samet Akaydın ile ilgili yazı hazırlayan Fenerbahçe yönetimi  durumun derhal düzeltilmesi gerektiğini vurguladı. Sarı Lacivertli ekip Samet Akaydın'ın PFDK'ya sevk edilmesine itiraz etti. Bu hukuksuzluğun çözülmesi gerektiğini, kasıtlı yapmadığını ve rakibe yapmadığını ifade eden Fenerbahçeli ekip durumun düzeltimesini istedi.

samet-1

Fenerbahçe'nin paylaşımı:

TFF Hukuk Müşavirliği’nin, futbolcumuz Samet Akaydın’ı kamera görüntülerinde eylemi yapmadığı net bir şekilde ispatlı olmasına rağmen sosyal medyada tribünden çekilmiş manipülatif bir görüntü servis edilmesi ve takiben sosyal medyada oluşturulan algı neticesinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etmesi Türk futbolu adına tarihi bir skandaldır.

Sorunsuz ve dostane ortamda geçen bir maçta, hiçbir maç raporunda yer almayan ve gerçek olmayan bir gündem üzerinden, Trabzon’da doğmuş, Trabzonspor altyapısında yetişmiş, milli takımımızın da formasını terleten bir futbolcunun iftira ile kamuoyu önüne atılması, TFF’nin Fenerbahçe’ye bakış açısının en net göstergesidir.

Dev derbi öncesi Galatasaray'a şok edici talep Dev derbi öncesi Galatasaray'a şok edici talep

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak;

Bu sevkte imzası olan TFF Hukuk Müşavirliği başta olmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu çatısı altında görev yapan her bir yetkiliye çağrıda bulunuyor; bu hukuksuzluğun derhal çözümlenmesini bekliyoruz.