Fatih Ünal: Mansur Bey “Beni çalıştırmıyorlar” algısı yapıyor

Bu haber 22 Ekim 2020 saat 8:01 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili AK Parti Keçiören ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Fatih Ünal, Polatlı Postası Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Berkant Ergin’in konuğu oldu ve Polatlı içme suyu başta olmak üzere Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 1,5 yıllık performansına dair dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

MANSUR BEY ÖZELLİKLE POLATLI İLE İLGİLİ BİZİ TÖHMET ALTINDA BIRAKMAYA ÇALIŞIYOR

Ünal, “Bizim hem Ankara’ya hem Polatlı’ya bakışımız şudur, biz Mansur bey geldiğinden beri beni engelliyor gibi saygı içinde bir söylem geliştirdi ama asla bu söz konusu değil çünkü biz şimdiye dek bir buçuk yıldır alınmış kararların yüzde 69’ı 97’si oy birliği ile aldık. Almadığımız bazı olaylar ile ilgili de niye almadığımızı, niye vermediğimizi, niye reddettiğimizi de güzelce izah ettik. Özellikle Polatlı ile ilgili bize Mansur Bey Polatlı’ya suyu getirmeme izin vermiyorsunuz, beni yoruyorsunuz falan gibi şeylerle bizi töhmet altında bırakmaya çalışıyor. Aslında bu değil daha önce Büyükşehir Belediyesi bu DSİ ile ilgili yapmış olduğu protokol gereğince Polatlı’ya bir barajdan su getirmeyi taahhüt etmişti. O çalışma devam ederken Gerede suyu cazibe ile İvedik sistemine aktarıldı. O İvedik sistemine aktarılan Gerede suyu da hattı zatında AK Partili belediye başkanlarının yapmış olduğu bir çalışma. Bu oradaki suyun fazla olması şuan buradan oraya aktarılma gibi yeni arayışları devreye soktu.” dedi. SU

MESELESİNDE POLATLI HALKINI BİRAZ GALEYANA GETİRMEK ADINA BAZI SIKINTILI İŞLER OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Ünal, “Bu cazibe hattı yeni yeni bağlandı. Bu cazibe hattı geldiği zaman su fiyatları da düşmüştü hatırlarsanız bu cazibe hattı yeni geldiği için burada ciddi bir su potansiyeli oluştu yoksa daha önce ASKİ’nin ve Büyükşehir Belediyesi’nin amacı burada yapılan DSİ barajından suyu Polatlı’yla buluşturmaktı. Daha öncede bununla ilgili sıkıntılar oldu ama Polatlı bu kadar su ile ilgili sıkıntıya maruz kalmadı. Bu yıl birazda bilinçli yapılan bir çalışma Polatlı halkını biraz galeyana getirmek Polatlı halkını söylemlerine katkı vermek adına maalesef bazı sıkıntılı işler olduğunu düşünüyorum.” dedi.

MADEM TASARRUF ETTİYSEN İLK ÖNCE POLATLI’NIN SUYU İLE İLGİLİ ÇALIŞMA YAP NEDEN İNSANLARI SUSUZ BIRAKIYORSUN

Ünal, “Su hassas bir konu yani burada biz Polatlı halkının susuz kalmasını hiç arzu etmeyiz ama şuan iktidar onlar bu işi yapacak olan onlar bizim zamanımızda bir sıkıntı olmamış ki bu dönemde bir sıkıntı oluyor ve meclis bana yetki vermedi olarak geçiyor. Şimdi oradaki arkadaşlarımız konuşmalarda duymuşsunuzdur Polatlı suyu ile ilgili sen bir çalışma yapmıyor musun ama başka yerde başka çalışmalar yapıyorsun pekala. Çankaya’da bir sürü yol yeni yeni asfaltlandı, bir sürü viyadük yapıldı, bir sürü para harcandı tasarruf ettim diye billboardlara koca koca yazılar yazdırıldı. Madem tasarruf ettiysen ilk önce Polatlı’nın suyu ile ilgili çalışma yap hassas konu neden insanları susuz bırakıyorsun burada Mansur beyin ben haklı olduğunu düşünmüyorum. Tasarruf ettiği parayı Polatlı’ya harcayabilirdi hep borçla dönmez bu işler.” dedi.

 İKTİDARIN MAZERETE SIĞINMAK YERİNE GEREKENİN AN BE AN OLARAK YAPMASI VE POLATLI HALKINI MAĞDUR ETMEMESİ GEREKİR

 Ünal, “Şimdi de yeni yeni ASKİ ile ilgili bana para verdiniz ben Polatlı’nın suyu ile başlıyorum diyor. Halbuki daha öncede yapmadın. ASKİ olarak Akyurt’un suyu sıkıntılı onu da yapamadın. Akyurt Belediye Başkanı da konuştu para borç ihtiyacı da yoktu neden yapmadın dedi. Burada iktidarın mazerete sığınmak yerine mazeret bulmak yerine gerekenin an be an olarak yapması ve Polatlı halkını mağdur etmemesi gerekir.” dedi.

MADEM KAYNAĞIN VAR NE DİYE ANKARALILARI BORÇLANDIRIYORSUN, NE DİYE ANKARALILARI FAİZE BULAŞTIRIYORSUN

Ünal, “Biz de dedik ki madem kaynağın var ne diye Ankaralıları borçlandırıyorsun, ne diye Ankaralıları faize bulaştırıyorsun o kaynağı harca Polatlı’ya harca, Etimesgut’a harca, Mamak’a harca dedik bunu da söyledik, bununla ilgili tutanaklarda vardır. Bizim Polatlılı dostlarımızı Polatlılı halkımızı cezalandırmak gibi asla bir niyetimiz olamaz öyle bir lüksümüzde yok zaten Ankara’ya bir daha ki dönem Ankara’ya talibiz, Ankara’daki insanların oylarına talibiz, Polatlılı insanların oylarına talibiz bizler niye cezalandırma yöntemi getirelim ama maalesef mevcut iktidar Mansur Yavaş CHP Belediye Başkanlığı yapamadı.” dedi.

BUGÜN BELEDİYE YÖNETİMİNDE DAİRE BAŞKANLARININ ŞİRKETLERİN YOLSUZLUKLARI, RÜŞVETLERİ KONUŞULUYOR

Ünal, “Algı, Algı tamamen algı varda şu an iş yapılıyor. Ben işte hiçbir akrabamı işe yerleştirmedim yerleştirmem diyen Mansur yavaş bugün belediye yönetiminde daire başkanlarının şirketlerin yolsuzlukları, rüşvetleri konuşuluyor, bunları da görmekte fayda var, halkımız müsterih olsun. Bugün sabah gazetelerde rüşvet belgesi ile ilgili esnaf kardeşimizin mağduriyeti işlenmiş güzel de bir çalışma olmuş. Maalesef buna benzer bir sürü örnek geliyor bize konuşmalar yapılıyor. ANFA’da yada başka şirketlerde yolsuzluk iddiaları oluyor, Halk Ekmek’te dünden bugüne çok büyük sıkıntılar oluyor. Halbuki Halk Ekmeği ben çok büyük kara geçireceğim, halk ekmek çalışmıyor, şirketler para bastığı halde zara ediyor gibi sözler ile şirketlere çalışma yapmıştı. Şimdi görüyoruz ki şirketlerde bir sürü sıkıntı var.

CHP BELEDİYECİLİĞİNDE MANSUR YAVAŞ BELEDİYECİLİĞİNDE BUNU GÖRMEK MÜMKÜN DEĞİL

Ünal, “Hükümet, cumhurbaşkanımızın başkanlığındaki hükümet çok yoğun şekilde Ankara’ya çalışma yapıyor Polatlı’da bunun şahididir. Yollarda görüyorsunuz, başka şeylerde görüyorsunuz çok büyük bir yatırım yapmaya devam ediyor. Millet parkları yapıyor işte bu çalışmalar yapıyor ve bu çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Biz Ankaralıları mağdur etmek değil Ankaralıların yaşam kalitesini arttırmak için çalışıyoruz ama gel gör ki CHP belediyeciliğinde Mansur Yavaş belediyeciliğinde bunu görmek mümkün değil. “ dedi.

 İKİ YILLIK SÜREÇTE ANKARA’DA ÇOK CİDDİ ÇALIŞMA YAPILMIYOR

Ünal, “Geçen sene bir park açtı, geçen sene ki park zaten yapılmış hazır bir parktı onu bir kurdele ile açmış oldu. Bu sene de bugünlerde bir algıya girdi Çubuk 1 Barajını açacağım diye Çubuk Bir Barajı’nın AK Parti döneminde ki arkadaşlar çayını temizlediler, betonunu yaptılar ağaçlarını diktiler, oranın bütün sistemini yaptılar orası yüzde 80-85 hazırdı orası, hazırdı işte bir kurdele kesme zamanı gelmişti ama ömrümüz vefa etmedi. Şimdi de Mansur bey arta kalan her yeri değerlendireceğiz. Orası yüzde 85 tamamlanmış zaten sen kurdele kesmeye gidiyorsun. Bunu böyle algılayarak anlatarak bir yere varamazsın maalesef gelinen noktada iki yıllık süreçte Ankara’da çok ciddi çalışma yapılmıyor, asfaltta konusunda parklar konusunda, maalesef mevcut bile korunmuyor. Bu sıkıntıları her yerde görüyoruz.” dedi.

MADEM TASARRUF ETTİN BU PARAYI NEDEN KULLANIYORSUN

Ünal, “Sonuçta 25 yıllık biz Melih Gökçek AK Parti belediyeciliğinden sonra Mansur bey belediye başkanlığına geldi, tabi ki halk bir prim veriyor. Siz 25 yıldır bu işi yapıyordunuz Mansur bey bekleyelim görelim ne yapacak bakalım diyor. Bir pirimi bir algısı var. Halk diyor ki dövmeyin önünü açın bir çalışma yapsın bizde diyoruz ki buyursun. Borçlar ile ilgili borçlandırma ile ilgili ciddi bir borçlandırma yetkisi verdik kendisine tasarruf ettim dediği halde verdik. Aynı zamanda bize vuruyor haram düzenine son verdik tasarruf ediyoruz. 1,4 milyar tasarruf ettik gibi billboardlar da yazılar yazıyor hem buna vuruyor hem de diyor ki bana borçla ilgili borçlanma vermediniz. Adama sorarlar madem tasarruf ettin bu parayı neden kullanıyorsun, adama sorarlar borçlanma ile ilgili hangi sıkıntı süreci yaşadın.

MANSUR BEY BENİ ÇALIŞTIRMIYORLAR ALGISI YAPIYOR

Ünal, “Belediye meclisinde arkadaşlarımızın hepsi hem MHP hem AK Parti belediye meclis üyelerimiz Ankara’ya hizmet gelsin de biz de çalışmada tarafında olalım istiyorlar. Yüzde 96- 97 oranında onaylandı ama bakıyoruz metroda şurada burada bana para vermediler, beni çalıştırmıyorlar algısı yapıyor. işte Cumhurbaşkanımıza ziyarete gitti orada metrolar ile ilgili yada başka konular ile ilgili Ankara hakkında konuştular bakın Cumhurbaşkanımız kabul ediyor, rahatça konuşuyor başka bir başka belediye başkanı diye işte uzak durmuyor. Pandemi sürecinde tüm paraları kesilmedi verildi belediyeye bütçeye aktarıldı. Bunları görmekte fayda var AK Parti bir parti ki ülkeyi mağdur eden bir yapı veya zihniyet gütmüyor hangi partiden olursa olsun belediyelere halk mağdur olmasın diye her türlü imkanın önünü açıyor.” dedi. Haber/İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.