Faruk Aksoy son zamanlarda sık sık adını duyurmaya başladı. Faruk Aksoy kimdirFaruk Aksoy kaç yaşındaFaruk Aksoy nereli? Faruk Aksoy Ülke TV'den neden ayrıldı? Faruk Aksoy hangi gazetede yaziyor? Faruk Aksoy evli mi? gibi aramalar yapılıyor. Sizlere Faruk Aksoy hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde anlattık...

Faruk Aksoy Kimdir?

Faruk Aksoy 1974 yılında Sakarya'da doğdu. Ülke TV'nin uzun soluklu yayınlarından Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapan Faruk Aksoy, Sakaryalı. 1994 yılında üniversite eğitimi için Kütahya'ya gelen Aksoy, televizyon macerasına burada başladı. İlk olarak Kütahya Birlik FM'de bir program sundu. Daha sonra BTV'de kültür sanat programlarında gazeteci, haber spikeri ve sunucu olarak çalıştı. Aksoy, yenikutahya.com'da da uzun süre yazılar yazdı. Destan TV, Aksoy'un televizyonculuğunun temel taşlarından biri oldu.

2000' Kütahya'dan ayrılarak Sakarya'ya döndü. 2005 yılında Kütahyalı plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı Dr. Hacer Banu Koç ile evlendi ve Aydın'a verildi. Oradayken medya yayın ortamından uzaklaşmadı. Aydın AyTv ve İzmir Kanal35 televizyonlarında program yaptı. Kanal35'te yayınlanan Sokakta Edebiyat çok sevildi. Daha sonra eşinin tayini çıkınca 2010 yılında Kırklareli'ne taşındı. Hafta sonları İstanbul'a gelen TV5'te "Hafta Sonu Haberleri" hazırlayıp sundu.

Gelinim Mutfakta Nurten Kuşatan Kaç Yaşında Kimdir? Nurten Kuşatan Aslen Nereli? Gelinim Mutfakta Nurten Kuşatan Kaç Yaşında Kimdir? Nurten Kuşatan Aslen Nereli?

Yazarlık serüvenine devam eden Aksoy, Milat gazetesinde köşe yazmaya başladı. Bu süreçte Beykent Üniversitesi kanalı Beykent TV'nin kurucu ekibinde ve eski genelkurmay başkanı Org. Yaşar Büyükanıt ile şovlar yaptı, Beykent TV'de “An ve Zaman” programını hazırlayıp tarihçi Koray Şerbetçi ile sundu. Daha sonra bu programı Kanal24'e taşıdı. Devam eden gazete yazarı Yeni Şafak'ın teklifini kabul ederek Albayrak Medya ile anlaştı. 4,5 yıl Yeni Şafak'ta köşe yazarlığı yaptı, TVNET'te Karşıyaka talk show'unu sundu.

Son olarak Kanal 7 medya grubuyla birlikte olan Faruk Aksoy, Ülke Tv'de Haber Servis adlı programı yapmaya başladı.