Fahriye Evcen, Almanya'da doğmuş ve Düsseldorf Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde eğitim alırken, aldığı dizi teklifleri nedeniyle okulu dondurarak annesiyle birlikte İstanbul'a yerleşmiştir. Yaprak Dökümü dizisindeki "Necla" rolüyle büyük bir ün kazanan Evcen, ilk sinema deneyimini ise 11 Nisan 2008 tarihinde yayımlanan Cennet filminde başrol oynayarak yaşamıştır.

Kariyerine pek çok başarılı yapım sığdıran ünlü oyuncu, Asla Unutma, Hasret, Yaprak Dökümü, Yalancı Bahar, Veda, Çalıkuşu, Kurt Seyit ve Şura, Ölene Kadar ve Alparslan: Büyük Selçuklu dizilerinde rol alarak geniş bir hayran kitlesi kazanmıştır.

29 Haziran 2017 tarihinde oyuncu ve model Burak Özçivit ile İstanbul'daki Said Halim Paşa Yalısı'nda evlenen Fahriye Evcen'in, bu evlilikten Karan ve Kerem adında iki çocuğu bulunmaktadır.

Fahriye Evcen'in hayatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de ünlü ismin memleketi oldu.

Fahriye Evcen'in Memleketi Merak Uyandırdı! İşte Ünlü Oyuncunun Memleketi… (2)

TUSAŞ'ta görev değişimi: Temel Kotil’in yerine o isim geçti! TUSAŞ'ta görev değişimi: Temel Kotil’in yerine o isim geçti!

İşte ünlü oyuncu Fahriye Evcen’in memleketi...

Fahriye Evcen, 4 Haziran 1986 tarihinde Almanya'nın Solingen şehrinde dünyaya gelmiştir. Anne tarafından Çerkes kökenli, baba tarafından ise Kavala göçmeni olan Fahriye Evcen'in ailesi aslen Samsunludur.

Almanya'da doğup büyüyen Evcen, Düsseldorf Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde okurken aldığı dizi teklifleri üzerine eğitimini dondurarak annesiyle birlikte İstanbul'a yerleşmiştir. Türkiye'de Yaprak Dökümü dizisinde canlandırdığı "Necla" karakteriyle büyük bir üne kavuşan Evcen, oyunculuk kariyerine başarılı yapımlarla devam etmiştir.

Editör: Kardelen Çıkmaz