Evin Ahmad kimdir? Evin Ahmad kaç yaşında? Evin Ahmad Aslen nereli? Evin Ahmad'ın hayatı merak ediliyor. Evin Ahmad'ın hayatını sizler için araştırdık...

Evin Ahmad kimdir?

1990 yılında İsveç'in başkenti Stockholm'de doğan Evin Ahmad'ın annesi Afrinli, babası Süleymaniyelidir. Evin Ahmad 33 yaşındadır.

Cemile Nur Kınacı Kimdir? Cemile Nur Kınacı Nereli ve Kaç Yaşında? Cemile Nur Kınacı Kimdir? Cemile Nur Kınacı Nereli ve Kaç Yaşında?

Stockholm Üniversitesi Drama Okulu'nda ders veriyor. Ahmad, 2017 yılında yayınlanan “Bir gün gümüşten bir kale inşa edeceğim” kitabının yazarıdır.

İlk oyunculuk deneyimini 2007 tarihli Tek Göz Kırmızı romanından uyarlanan aynı isimli filmde Yasmine rolüyle Evin Ahmad'la yaptı. Daha sonra 2011 yılında "Till slut", "Bebådelse", "Res dej inte!", "Kommissarie Winter" ve "Septembervind" gibi yapımlarda başarılı oyuncu olarak yer alan "Betongbarnet" adlı kısa filmde rol aldı. .

2017 yılında "Dröm vidare" yapımındaki Mirja rolüyle ses getiren "Ingen så fin som du de Lorin" filminde ilk kez Agnès karakterine hayat verdi. Agnès "Vilken jävla sirki". 2018 yılında Fransız filmi Les Filles du Soleil'de Berivan karakterini canlandırdı.

2019 yılında mini dizi "Quicksand" ve daha sonra "Ring Mamma!" dizisinde Evin Sickle karakterini canlandırdı. Filmde Maggie rolünü oynadı. Aynı yıl "Vår tid är nu" adlı televizyon dizisinde Carmen, "The Rain" dizisinde Kira ve bir yıl sonra 2020 yılında "Tsunami" dizisinde karakterini canlandırdı.

2021 yılında vizyona giren ve yakın zamanda çevrimiçi içerik platformu Netflix'te yayınlanan, başrollerinde Alexander Abdallah, Ali Alarik, Olle Sarri, Dada Fungula Bozela ve Jozef'in yer aldığı "Max Anger - With one eye open" yapımında Evin Ahmad'ın hayatını Pashie karakterine anlatıyor. Wojciechowicz "Snabba Cash" adlı televizyon dizisinde Leya karakterini canlandırıyor.

Başarılı oyuncu, 2017 yılında "Medeapriset", "TCOs kulturpris" törenlerinde ve 2018 yılında "Sten A Olssons kulturstipendium" törenlerinde de ödüller kazandı.