EVCİ VE ŞEKER GÜNDEM DIŞI ÖNERİLERDE BULUNDU

Bu haber 07 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Belediye Meclis toplantısının ikinci bileşim 1. Oturumunda Gündem dışı söz alan MHP Meclis üyesi Ramazan Evci Ve Ekmek tandırları ile ilgili müşterek önerge müzakeresi hakkında ifadelerde bulunan CHP Belediye Meclis Üyesi Özcan Şeker taleplerini aktardı. Gündem dışı söz alan Ramazan Evci çoğu illerde akıllı sayaç olduğunu belirterek, “Çoğu illerimizde akıllı sayaç bulunmaktadır. Ve birçok vatandaşımız sayaç pilinin bitmesinden dolayı mağdur olmaktadır. Vatandaşlar ilk etapta bunun su kesintisi olduğunu sanmışlar ancak 6 gün su gelmeyince vatandaşlar bunda bir sorun olduğunu öğrenmişler bu sorunda sayaçlarda bulunan pilin bitmiş olmasıdır. Gereli kişilerle görüşülmüş onlardan da netice alamamışlar. Evinde 6 gündür suyu olmayan vatandaşlarımız bulunmaktadır. Mağdur durumdalar Bu mağduriyetin giderilmesi için Büyükşehir Belediye Meclis üyelerimizden özellikle Bu konuyu Büyükşehir meclisinde gündeme getirmeleri ve biran önce çözüme kavuşturmalarını istiyorum” dedi.

TANKERLERLE SU VATANDAŞIMIZA ULAŞACAK

Konuya cevap olarak açıklamalarda bulunan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “Sayaç Bakım ve değişim hizmetleri ile ilgili bizde ASKİ İle görüştük. Ayrıca 11 Ekim tarihi itibariyle 4 gün su kesilecek ASKİ tarafından. Bazı bakım çalışmaları ile ilgili” dedi. Vatandaşların susuz kalmaması adına Büyükşehir ve Polatlı Belediyesi tarafından tankerlerle suyu vatandaşımıza ulaştırmaya çalışacağız” dedi.

ÖZCAN: EKMEK TANDIRLARI ÖNERGESİ TEKRAR DEĞERLENDİRİLSİN

Belediye meclis toplantısına havale olunan, Polatlı Belediye’sinin belirleyeceği alana tandır yapılması hakkında ki konu komisyonca görüşüldü. Günümüz şehir anlayışı, pandemi süreci ve imar mevzuatı kapsamında açık alanlara tandır yapılması uygun olunmayacağına Canan Türker’in karşı oyuna karşılık komisyonca oy çokluğu ile karar verildi. CHP Meclis Üyesi Özcan Şeker ekmek tandırları konunun müzakeresi için söz alıp konuşarak, “Ekmek tandırları ile ilgili Mevzuatta diyor ki açık yerlere yapılması müsaade edilmemelidir. Peki, ben soruyorum ekmek tandırları kapalı yerlerde mi yapılıyor? Zaten ekmek tandırları yıllardır hep açık yerlerde yapılıyor. Bir de şehir içine yapılacak diye bir ibare yoktu. Bizim önerdiğimiz mesire alanlarıdır. Bunun bir örneğini de Haymana Belediyesi uygulamıştır. Halende aktiftir. Tekrar değerlendirilmesin i rica ediyorum” dedi.

TALEP GELİRSE MUTLAKA DEĞERLENDİRİRİZ

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Ekmek Tandırları ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi olayına ilişkin, “ Eğer vatandaşlarımızdan böyle bir talep gelirse biz en uygun yere bunu yaparız. Ama talep gelmesi lazım fakat pandemi süreci bu etkende önemlidir. Açık alanda ekmek imalatı yapmak doğru değildir. Ama Özellikle bu konuda halk ekmek şubelerini n Polatlı’da açılmış olması 4 tane olması önemlidir. Özellikle bir talep gelirse bunu mutlaka değerlendiririz” ifadesinde bulundu. Mürsel Yıldızkaya’nın açıklamasına karşılık Özcan Şeker Konu ekmek değil burada ki maksat ekmek üretimi de değil Örf adetten bahsettiğimiz zaman bizim kast ettiğimiz konu bununla tamamen alakasız bir şey. Örneğin Halk ekmek derken bu farklı bir şey biz bunu üretip de satmayacağız bunu vatandaş yapacak dedi. Mürsel Yıldızkaya sözlerine devam ederek, “ talep varsa uygun da bir yer varsa biz Ekmek tandırlarını yaparız” açıklamasında bulundu. Haber/DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.