Isparta’nın Merkez ilçesinde bulunan Yedişehitler Mahallesi'ndeki 62 yaşındaki ev sahibi Aynur Köse, 3 katlı bir apartmanın 1’inci katında oturan kiracısını ödeme yapmadığı gerekçesiyle mahkeme kararıyla evden çıkarttı. Boşalan evin son halini görmek için daireye giden ev sahibi, kiracıları tarafından çöp eve çevrilen evini görünce gözyaşlarına hakim olamadı.

Ev Sahibi Evinin Son Halini Görünce Gözyaşlarını Tutamadı 

Başkent’te cadde ortasında 10 metrelik çukur oluştu Başkent’te cadde ortasında 10 metrelik çukur oluştu

Kiracılarının evini pis bir şekilde kullandığını fark ettiğini ancak bu şekilde çöp eve döndüğünü fark etmediğini ifade eden Aynur Köse, kiracısından 2 yıl boyunca sadece 4 kere kira ödemesi aldığını söyledi. Evini pis halde görünce, çıkmalarını istediğini söyleyen Köse, “2 yıl boyunca oturdular, sadece 4 ay kira verdiler. Ben evimden çıkın dedim diye polis çağırıyorlardı. Evden çıkmaları için mahkemeye verdim, 4 ay kadar süreci bekledik. 3 gün önce evi boşalttılar. Evi gelip temizleyip öyle teslim edeceklerini söylediler ama gelmediler” dedi. 

Evinin son halini görünce çok ağladığını ifade eden Köse, temizlik için yetkililerden uyardım istedi. Kiracıları çıktığı için kurtulduğunu söyleyen Köse, “Ben astım hastasıyım, yalnız yaşıyorum. Burayı ben temizleyemem, yetkililerden yardım istiyorum. İnsan olan yaşadığı evi bu hale getirmez, evinin içine çöp atmaz. 2 yıl boyunca her gün ağlattılar beni. Yediği yemekleri camlardan atıyorlardı. Ablacığım atma diyordum. Benim inadıma atıyordu. Kurtulduğum için mutluyum. Temizlik için belediyeden yardım istiyorum" ifadelerine yer verdi. 

İHA

Editör: Sema Türkel