A Milli Futbol Takımı'nın 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu üçüncü maçında 26 Haziran Çarşamba günü Çekya ile karşı karşıya gelecek.

Volksparkstadion'da saat 22.00'de başlayacak olan maç TRT’den canlı olarak yayınlanacak.

HAKEM BELLİ OLDU

UEFA'dan yapılan açıklamaya göre Ay-yıldızlı ekibin Avrupa Futbol Şampiyonası F Grubu üçüncü maçında Çekya ile yapacağı karşılaşmayı Romanya Futbol Federasyonu'ndan Istvan Kovacs yönetecek.

Kovacs'ın yardımcılıklarını Vasile Marinescu ve Ovidiu Artene üstlenecek. Müsabakanın dördüncü hakemi ise Norveç Futbol Federasyonu'ndan Espen Eskas oldu. Öte yandan karşılaşmanın VAR hakemi ise Polonya Futbol Federasyonu'ndan Tomasz Kwiatkowski olacak.

K O V A C S

TÜRKİYE GRUPTAN NASIL ÇIKAR?

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2024) gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar doğrudan son 16 turuna kalmaya hak kazanacak. Takımların en iyi üçüncüler arasına girerek son 16 turuna girme şansları bulunuyor.

Türkiye'nin gruptan çıkma ihtimali Çekya maçı ve rakiplerinin oynayacağı müsabakaya göre şekillenecek.

Türkiye, Çekya mücadelesini kazandığı takdirde grup ikincisi olarak son 16 turuna yazdıracak. Beraberlik durumunda A Milli Takım puanını 4'e yükseltecek ve Portekiz'in Gürcistan'a kaybetmemesi durumunda grubu ikinci bitirecek.

Mauro Icardi’ye Suudi Arabistan iddiası! Arjantinli yıldız Galatasaray'da kalmak istiyor Mauro Icardi’ye Suudi Arabistan iddiası! Arjantinli yıldız Galatasaray'da kalmak istiyor

Çekya mağlubiyeti durumunda ise en iyi grup üçüncü olmak için diğer gruplarda oynanan maçların sonuçlarını bekleyecek. A Milli Futbol Takımı'nın Çekya'ya mağlup olması ve Gürcistan'ın da Portekiz maçında puan kaybetmesi durumunda ise yine üçüncülük hesapları yapacak.

Çekya ve Gürcistan'ın son maçları kazanması durumunda ise A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'te grubunu sonuncu bitirecek ve turnuvadan elenecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ