Türkiye Ümit, Genç, U21 Karate Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri 01-06 Kasım tarihlerinde Balıkesir Karesi Şehit Turgut Solak Spor Salonunda düzenlendi.

Karete Şampiyonasının açılış seremonisine Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Av. Dr. Aslan Abid Uğuz, Karesi İlçe Kaymakamı Metin Arslanbaş, il protokolü, federasyon yetkilileri, antrenörler, sporcular ve geniş bir izleyici kitlesi katılım sağladı.

Şampiyonanın açılış seremonisinde 26.Dünya Karate Şampiyonasında Karate Milli Takımıyla birlikte Cumhuriyetin 100. yılında göstermiş oldukları tarihi başarılardan dolayı Büyükler Milli Takım Teknik Direktörü Adnan Şamdan, Baş Antrenör Ertan Tunç ve Antrenörlere plaket takdiminde bulunuldu.

ETİMESGUT'TAN BÜYÜK BAŞARI

Etimesgut Belediyesi’nin Spor Kulübüne bağlı sporcuların katıldığı şampiyonada ise büyük başarılar kazanıldı. Türkiye Karate Şampiyonasında Ümit Erkek Kata dalında Tarık Koç Türkiye Şampiyonu olurken, U21 Kata dalında Türkiye Şampiyonu Furkan Kaynar oldu.

Ümit Erkek Kata dalında Yunus Efdal Varol ise ikincilik madalyasını kazandı.

i

AVRUPA ŞAMPİYONASINA GİDECEKLER

Türk Tarih Müzesi’ne 8 bin kilometreden geldiler Türk Tarih Müzesi’ne 8 bin kilometreden geldiler

Türkiye şampiyonları olan Tarık Koç ve Furkan Kaynar, Şubat ayında Gürcistan’da gerçekleşen olan Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi Milli Takım’da temsil etmeye hak kazandılar.

Avrupa’ya bir şampiyonluk almak için gidecek olan takım, hızlı bir şekilde çalışmalarına başladı.

Haber: Gizem Tuğçe BAYHAN