Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Etismesgut’un Yapracık semtinde oturan vatandaşların talepleri doğrultusunda Etimesgut Aile Yaşam Merkezi’ni en kısa sürede tamamladı. Yapracık Atayurt Mahallesi’nde yapımı tamamlanan AYM, bayramdan sonra hizmet vermeye başlayacak. 

Etimesgutluların Yeni Yaşam Merkezi Bayram Sonrası Hizmete Başlıyor 2 (1)

Etimesgutlu vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan projede, kreş, bay ve bayan havuzu, buhar odası, sauna, çocuk oyun alanı, kadınlar lokali, bay ve bayan fitness, pilates salonu, kafeterya, sanat atölyesi, bireysel çalışma ve etüt sınıfları, soru çözüm sınıfları ve kütüphane yer alıyor. 

Şereflikoçhisar Belediyesi'nden Hayvan Pazarına Jest Şereflikoçhisar Belediyesi'nden Hayvan Pazarına Jest

Etimesgutluların Yeni Yaşam Merkezi Bayram Sonrası Hizmete Başlıyor 2 (5)

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan Etimesgut AYM’de eğitim, kültür, sanat ve spor branşlarında çeşitli faaliyet, etkinlik ve aktiviteler düzenlenecek. 7 bin metrekare alan üzerine inşa edilen üç katlı merkez, bayram sonrası üye alımlarının başlamasıyla beraber hizmet vermeye başlayacak. 

Etimesgutluların Yeni Yaşam Merkezi Bayram Sonrası Hizmete Başlıyor 2 (4)

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Doç. Dr. Serkan Yorgancılar, Aile Yaşam Merkezi’nin kapsamlı hizmetleri hakkında bilgi verdi. Yorgancılar, “Merkezimizde kreş, çocuk etkinlik merkezi, kadın ve erkekler için yüzme havuzları, iki ayrı fitness salonu, sessiz kütüphane ve çalışma alanları, kafeterya gibi birçok olanak mevcut. Ayrıca LGS-YKS kurslarından İngilizce kurslarına kadar tüm öğrencilerimize hafta sonları da dahil hizmet vereceğiz. Girişte vatandaşlarımıza hizmet verecek Halk Ekmek Büfemiz de olacak. Kısa bir süre içerisinde öğrenci kabul ve hizmetlerine başlayacağız” açıklamalarında bulundu. 

Etimesgutluların Yeni Yaşam Merkezi Bayram Sonrası Hizmete Başlıyor 2 (3)

İHA

Editör: Sema Türkel