Ankara'da, Kore yemekleri yarıştı! Uzak Doğu lezzetleri Başkent'te buluştu Ankara'da, Kore yemekleri yarıştı! Uzak Doğu lezzetleri Başkent'te buluştu

Türkiye, 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin 8. yıl dönümünde, şehitlerini ve gazilerini anma hazırlıkları içerisinde. Bu önemli gün için ülke genelinde çeşitli anma törenleri planlanırken, Ankara'nın Etimesgut ilçesi, dikkat çeken bir karara imza attı.

Etimesgut Belediyesi, 15 Temmuz'da Etkinlik Düzenlemeyeceğini Açıkladı

BELEDEİYE ETKİNLİK DÜZENLEME KARARI ALDI

Erdal Beşikçioğlu yönetimindeki Etimesgut Belediyesi, tasarruf tedbirleri kapsamında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliği düzenlememe kararı aldı. Belediye tarafından yapılan açıklamada, Valilik ve Kaymakamlık tarafından düzenlenecek çeşitli etkinliklerin yeterli olacağı belirtilerek, bu kararın meclis görüşüne sunulduğu bildirildi. Konuya ilişkin şu paylaşım yapıldı:

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri” ile ilgili olarak Valilik ve Kaymakamlık tarafından çeşitli etkinlikler düzenleneceğinden Belediyemizce herhangi bir etkinliğin yapılmayacağı Komisyonlarımızın 28/06/2024 tarih ve müşterek 22 sayılı raporu ile uygun görülmüş olup, Raporumuz Yüce Meclisin görüşüne arz olunur.”
 

Kaynak: T24