Esra Erol'un sunumuyla izleyiciyle buluşan "Esra Erol'da" adlı gündüz kuşağı programında gündeme gelen Mustafa Çabuk gündem oldu.

Oyuncu Necip Memili kimdir eşi kim? Necip Memili kaç yaşında nereli oynadığı diziler? Oyuncu Necip Memili kimdir eşi kim? Necip Memili kaç yaşında nereli oynadığı diziler?

Sahte Mehdi olduğu iddiasıyla kısa süree gündem olan Mustafa Çabuk hakkında bilgiler merak konusu... 

Peki Esra Erol'da Mustafa Çabuk kimdir? Mehdilik İddiasında olan Mustafa Çabuk nereli kaç yaşında ne iş yapıyor? İşte detaylar...

ESRA EROL'DA MUSTAFA ÇABUK KİMDİR?

Esra Erol’da programına katılan Fatma, “7 aydır kızımı göremiyorum” dedi ve sahte Mehdi olduğunu iddia eden Mustafa Çabuk’un kızını kandırdığını ve alıkoyduğunu söyledi.

Fatma, programda şunları ifade etti:

“Kızımı 7 aydır alıkoyuyor değişik ve yalan hikayeler ile kızımı kandırdı.

Kızım Mevlüde sosyal medyadan Tiktok'ta gördüğü Mustafa Çabuk'un videoları görüp etkileniyor. Kızım bizi onun yanına gitmemiz için bizi ikna etmeye çalışıyordu, belli bir süre sonra kızım evden kaçarak Çanakkale’nin bir köyünde olan Sahte Mehdi'nin yanına kaçtı.

Kızım depremden sonra çok değişti. Sürekli ölümden bahsediyordu sosyal medyadan Mustafa Çabuk'un videoları görüyor ondan çok etkileniyor.

Kızım o videolardan sonra giyim kuşamı değişti, namaz kılmaya başladı,her namazdan sonra ağlıyordu onun durumundan çok endişeleniyorum.

Kızımı 7 aydır sadece 1 sefer sesini duydum, Kızımın bizim yanımıza gelmesine izin vermiyorlar.”

Mustafa Cabuk Esra Erol

Annesi Fatma’nın iddialarının ardından yayına katılan Mevlüde ise şöyle konuştu:

“Ben kaçmadın rızam ile buraya geldim dedi. Ailemi reddettim Hz.Mehdi aramızda ben ona bağlıyım burada İslam'ı öğreniyoruz” dedi.

“Ona sözde hoca diyemezsin Mehdi (as) diyeceksin” diyen Mevlüde ve Esra Erol arasındaki tartışmalar alevlendi ve stüdyoyu ayağa kaldırdı. Tartışmalara fazla dayanamayan Mevlüde “Benim açık resimlerimi izin vermeden nasıl paylaşırsınız sizi dava edeceğim” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA ÇABUK KAÇ YAŞINDA NERELİ?

Esra Erol programındaki sözde mehdi Mustafa Çabuk, Çanakkale Bayramiç'te ikamet etmektedir. Ancak 40'lı yaşlarda olduğu tahmin edilen Mustafa Çabuk'un kaç yaşında olduğuna ilişkin net bir bilgi bulunmamaktadır.

MUSTAFA ÇABUK NE İŞ YAPIYOR?

Youtube’da 11 binden fazla abonesi olan bir kanaldan "Hz. Mehdi as. Ulusa Sesleniyor” adıyla programlar yapmasıyla gündeme geliyor. 

Mevlüde'nin annesi Fatma Hanım, 7 aydır kayıp olan kızını Esra Erol'da programında arıyordu. Genç kız bulundu ve canlı yayına telefonla bağlandı. Esra Erol 12 Şubat 2024 Pazartesi günü Mevlüde Olgun, Esra Erol'un söylemleri ve sorularına sert çıkarak "Ben kayıp değilim. 300 kişi burada Mustafa Çabuk'un yanındayız. Kimseden etkilenmedim" dedi.

Genç kız, Mustafa Çabuk için "Allah'ın elçisi, O bir Mehdi" dedi. Çanakkale'deki termal bir bünyede açılan evde tarikat evi benzeri bir yapılaşmada 300 genç kadını kandırıp yanında tuttuğu iddia edilen Sözde hoca Mustafa Çabuk'un Esra Erol'a ulaşması ve genç kızların akıbeti hakkında bilgi vermesi bekleniyor.