Esenler Belediyesi, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına karşı bir tepki göstermek amacıyla düzenlenen "Filistin İçin Tek Yürek" etkinliğini gerçekleştirdi. Programın sonunda sahne alan sanatçıların albümleri, açık artırmayla satışa sunularak elde edilen gelirlerin Filistin'e bağışlanacağı belirtildi.

Esenler Belediyesi, Müzik ve Sinema Yapımcıları Sanatçıları Dağıtımcıları Derneği (MÜYADER) ve İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından organize edilen etkinlik, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde saat 18.30'da gerçekleşti. Programda Filistin'e yönelik saldırılara dikkat çekmek amacıyla video gösterimi ve Kur'an-ı Kerim tilaveti yer aldı. Grup Yürüyüş, Grup Sancaktar, Grup Genç, Dursun Ali Erzincanlı, Mustafa Demirci, Abdülbaki Kömür, Ahmet Mercan, Ali Oktay, Ahmet Turan Öztürk, Erol Çam, Taner Yüncüoğlu, Yusuf Goncagül ve Ömer Çelik gibi sanatçılar, Filistin için yazılmış ezgi ve şiirleri seslendirdi. Programın sonunda sahne alan sanatçıların albümleri, açık artırmayla satışa sunularak elde edilen gelirlerin Filistinli insanlara bağışlanacağı duyuruldu. Esenlerli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına karşı bir dayanışma örneği olarak gerçekleşti.

Esenler’de “Filistin İçin Tek Yürek” programı düzenlendi

 “Herkesin şahit olduğu, göz önünde cereyan eden bir soykırıma bizler de şahidiz"

Tebliğciler cemaati pavyonda görüntülendi! Mikrofonu alıp dua ettiler Tebliğciler cemaati pavyonda görüntülendi! Mikrofonu alıp dua ettiler

Programda konuşan Müzisyen Abdulbaki Kömür şu açıklamada bulundu: “Herkesin şahit olduğu, göz önünde cereyan eden bir soykırıma bizler de şahidiz. İslami hatta insani duyarlılığı olan sanatçılar olarak duyarsız kalmayalım, üç maymunu oynamayalım diye arkadaşlarla bir araya geldik. Sağ olsun Belediyemiz salon tahsis etti. İHH destek verdi. Biz de MÜYADER olarak böyle bir organizasyon yapmayı düşündük. Oradaki insanlar hayatlarını kaybederken, kanları ziyan olurken, çocuklar öldürülürken böyle bir program yapmamız ne kadar sadra şifa bilmiyorum ama en azından sessiz kalmadığımızı ilan etmek için böyle bir program tertip ettik. Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. İştirak eden sanatçı arkadaşların imzalı albümleri var. O albümleri paket halinde açık artırmaya çıkaracağız. Bedeli de bağışlamayı düşünüyoruz.”