Sözcü TV ekranlarında İsmail Saymaz ve Serap Belovacıklı ile ‘Sokağın Gözü’ programına katılan Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, 28 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlı İkinci Seçimleri hakkında yorum yaptı.

"TAM BİR FİYASKO"

Gözler yeni kabinedeki isimlere döndü! Ekonomiden kim sorumlu olacak? Gözler yeni kabinedeki isimlere döndü! Ekonomiden kim sorumlu olacak?

Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, mecliste 300 milletvekilini alanın kazanmış olduğunu söyleyerek, “Bir defa rakibin kayıplarını konuşarak seçim konuşamazsın. 300’ün üzerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletvekilliği alan kazanmıştır. Seçimin mağlubu Millet İttifakı’dır. Ama buradan bir başarı hikayesi çıkaramazsın. Hele bu kadar yıpranmış iktidarın, 2018 yılından bu tarafa TBMM aritmetiğinde böyle bir sonucu elde etmesi tam bir fiyasko. Hiç kimse kendisine pay çıkarmasın” dedi.

"BU İŞ BİTTİ"

“İki hafta sonra çıkacak sonuca göre tasviye süreçleri başlayacak, kaybeden siyasi partilerde” diyen Şen, “İsimlerini şimdi vermek istemiyorum. Bunun bir bedeli olacak, bu bedeli ödeyecekler. Şimdi herkes bahaneler üretebilir. Teorik olarak iki hafta sonra Sayın Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanma şansı var, pratik olarak bence sıfır. Buradan millet ne oluyor diye ateş alıp gider mi sandığa bilmem de bu iş bitti” ifadelerini kullandı.