Son günlerde arama motorlarında sıklıkla Erol Ünal Karabıyık kimdir kaç yaşında? Erol Ünal Karabıyık aslen nereli ne iş yapıyor? gibi sorular sorulmakta. Bu soruların cevaplarına haberimizde yanıt bulabilirsiniz. İşte cevaplar... 

Derya Bulut kimdir? MHP Kırklareli Belediye Başkan adayı Derya Bulut kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor? Derya Bulut kimdir? MHP Kırklareli Belediye Başkan adayı Derya Bulut kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Erol Ünal Karabıyık kimdir kaç yaşında?

Erol Ünal Karabıyık, 1955'te Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde doğdu.  İlkokulu Malatya, ortaokulu Eskişehir'de bitirdikten sonra 1975 yıında Polis Koleji ve Polis Akademisi'nden mezun olmuştur.Karabıyık, Bursa'da komiser yardımcısı olarak çalışırken Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanınca Ankara'ya atandı. 1977 yılında Polis Teşkilatında gördüğü çarpıklıklar ve sistemi eleştiren başvurusu üzerine Mardin'e tayin edildi. Erol Ünal Karabıyık, Mardin'de kısa bir süre çalıştıktan sonra istifa ederek emniyetteki görevinden ayrıldı. Karabıyık; Ankara Şebinkarahisar ve Havalisi Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı, Türkiye Eğitim Yayıncıları Derneği Başkanlığı, Polis Akademisi ve Koleji Spor Kulübü Başkanlığı ve 2006-2012 yılları arasında da  6,5 yıl Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığı yapmıştır.

Erol Ünal Karabıyık aslen nereli ne iş yapıyor?  

Erol Ünal Karabıyık; 3 yıl art arda, Türkiye Spor Yazarları Derneği tarafından ve başta Milliyet gazetesi olmak üzere onlarca gazete, dergi, üniversite ve sivil toplum kuruluşunun yaptığı anketlerde defalarca yılın spor insanı seçildi. Erol Ünal Karabıyık, sürekli basın kartı sahibidir. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği, Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Divan Kurulu üyesi olan Erol Ünal Karabıyık, evli ve iki çocuk babasıdır.