EROĞLU: POLATLI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Bu haber 06 Eylül 2022 saat 9:36 'de eklendi.

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu Polatlı’ya gelerek AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir’i ziyaret etti. Polatlı’ya sayısız hizmeti bulunan Eroğlu tarafından Gökpınar Barajı temeli atılmış ve 101. Yılını kutlamaya hazırlandığımız şanlı zafer Sakarya Meydan Muharebesi alanlarını Tarihi Milli Park İlan edilmişti. Demir’in taleplerini de dinleyen Veysel Eroğlu, “Polatlı ticaret, sanayi, tarımıyla gerçekten çok gelişti. Her şeye layık. Polatlı bizim için çok önemli” dedi.

POLATLI HER ŞEYE LAYIK

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Benim Polatlı’ya özellik ayrı bir sevgim var. Polatlı Ankara’nın en büyük ilçesi ayrıca gerçekten çalışkan bir ilçe başkanımız var. Hükümetimiz bil hassa Cumhurbaşkanımız Polatlı’ya çok büyük önem verdi. Ben buna bizzat şahidim. Özellikle buradaki baraj ve göletlerin yapımı için bana talimat vermişti. Gökpınar Barajını, buradaki Devlet Hastanesi ki çok büyük bir hastane, muhteşem bir şehir hastanesi onun açılışında temel atmıştık. Dolayısıyla Polatlı hükümetimizden çok büyük destekler aldı. Yollar, hızlı tren aklınıza ne gelirse Polatlı’nın hayal edemeyeceği yatırımları Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Polatlı’ya yaptı. Ayrı bir sevgisi var. Bana talimat vermiştir Polatlı için ne gerekiyorsa yap diye. Burada unutulan büyük bir zafer vardı. Tarihimizin dönüm noktası 22 gün 22 gece süren büyük bir muharebe. Hükümetimizin talimatıyla bende o zaman Bakandım. Sakarya Meydan Muharebeleri Milli Parkını ilan ettik. Buradaki bütün siperleri, tanıtım merkezine varıncaya kadar ne gerekiyorsa yaptık. Polatlı bu bakımdan da önemli bir merkez haline geldi. Sakarya Savaşının yıldönümünde buraya çok fazla ziyaretçi geliyor. Polatlı ticaret, sanayi, tarımıyla gerçekten çok gelişti. Her şeye layık. “

ASKİ ELEŞTİRİSİ

“Geçenlerde büyük bir hadise yaşandı. ASKİ’nin büyük bir borusu patladı. Binalar çökecekti. Bir kaç tane daire harap oldu. Tamamen büyük ihmal var. Ben İSKİ Genel Müdürlüğü yapmış biriyim. Öyle bir rezalet olamazdı. Bizim zamanımızda olsa yer yerinden oynardı. Bizde en geç 9 dakika içinde orada olma mecburiyeti vardı. Sistemden kontrol ederdik nerede patlak varsa ekipler anında orada olurdu. İstanbul’da böyle bir rezalet bizim dönemimizde olmadı ama burada görüyorsunuz itfaiye gelemiyor, büyükşehir hizmetleri yok, ASKİ buraya hizmet verememiş ancak sabah uyandırmak suretiyle ulaşılmış. Polatlı büyükşehir hizmetlerinden memnun değil ama hükümetimiz her türlü desteği, yatırımı yapıyor yapmaya devam edecek. Seviyoruz Polatlı’yı bende bir Polatlı gönüllüsü olarak ne gerekiyorsa geçmiş dönemde yaptık yapmaya da devam ediyoruz.”

GÖKPINAR BARAJI MALİYETİ ÇOK YÜKSEK BİR BARAJ

“Aslında Gökpınar Barajı maliyeti çok yüksek bir baraj. 60 yıldır her gelen biz bunu yapacağız demiş ama özellikle Polatlılı kardeşlerim bana geldikleri zaman dedim ki bu baraj çok önemli, Polatlı tarım açısından çok önemli. Gerçekten çok yüksek maliyetli olmasına rağmen temel attım. Hakikaten baraj çok büyük olduğu için yine çok uzun sürmedi. Geçmişte ben DSİ Genel Müdürüyken bir gölet 22-23 yılda bitiyordu. Burada bir baraj bitti Allah’a şükür. Polatlı çiftçisine çok yarar sağlayacak. Bozkırın ortasına bir vaha olacak.”

BENİM İÇİN EN ÖZEL PROJE MİLLİ PARK PROJESİDİR

“Benim için en özel proje Milli Park projesidir. Gerçekten gelecekteki nesillere bu toprakların düşmandan kolay kurtulmadığını ve sahip çıkmamız açısından gelecek nesillere aktarılması açısından çok önemli bir husus oldu. Diğer taraftan Gökpınar Barajı çok önemli, dere ıslahları yaptık, çok tesisler yaptık ama benim için en özel olan Milli Parklar ve tanıtım merkezidir.”

İL OLMAK İSTEYEN ÇOK YER VAR

“İl olmak isteyen çok yer var. Az önce geçtiğim bazı ilçeler var, ismini söylemeyeceğim. Afyon’da, Konya’da çok yer var. O kadar çok yer var ki. Ama bunu yapacak olan Cumhurbaşkanımız sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi. Bu konuda benim bir şey söylemem caiz değil.”

DEMİR’DEN YENİ BARAJ TALEBİ

Hizmetleri için Eroğlu’na teşekkür eden AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, Polatlı için taleplerde de bulundu. Demir, “Kendisine şimdiye kadar Polatlı’ya yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Hastanenin açılış töreninde Gökpınar Barajının temelini atmıştı ve Polatlı çiftçisinin bu sene su salımı olduğu zaman memnuniyeti hat safhadaydı. Tabi tam kapasiteyle henüz dolmadığı için belli bir sınırda su verildi. İnşallah yağışlı ve güzel bir dönem geçirdiğimizde tam dolduğu zaman sadece Polatlı’nın değil Eskişehir bölgesinin de ciddi anlamda fayda sağlayacak. Sayın Bakanımı burada bulmuşken söyleyelim Gökpınar Barajı bize yetmiyor aslında bir baraj daha istiyoruz. İlyas Paşa mevkiinde bir baraj yapılabilirse. Özellikle DSİ ile alakalı sulama kanallarının belli zamanlarda temizlenmesi su kaybı açısından önemli. Aslında su idaresini kontrollü yapabilmiş olsak su herkese yeter.” dedi.

EROĞLU, DSİ GENEL MÜDÜRÜNÜ TELEFONLA ARADI

Polatlı’nın taşkın riski yaşayan köyleri hakkında da talepte bulunan Demir, “Polatlı’da bir iki köyümüz. Özellikle Özyurt köyü 7 derenin birleştiği alana kurulmuş, yanlış bir yerde. Çok ciddi baskınlar yaşandı. Hakikaten çok ciddi tehlikeler atlattı. Konuyla ilgili DSİ bölge inceliyor bir proje kapsamına alındığı söyleniyor ama herhangi bir bir şey yok.” İfadelerini kullandı. Vekil Eroğlu ise talepler sonrası DSİ Genel Müdürünü telefonla arayarak talepleri iletti. Eroğlu açıklamaları sonrası basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çekildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.