Ermeniler Dünya’nın gözü önünde katliam yapıyor!

Bu haber 03 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Meclis gündemi dışında söz alarak Azerbaycan konusu hakkında konuşma yapan AK Parti Meclis Murat Deniz “ Başkanımda biraz önce dediği gibi can Azerbaycan ile ilgili 1992 yılında her şey Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’ı işgali ile başladı daha sonrasında Hocalı Katliamı, çeşitli zulümler. Şimdi ben hukukçu olduğum için gayet iyi biliyorum bu Hocalı Katliamında şöyle bir şey oldu orada bulunan vatandaşlarımızın tamamını öldürdüler, Azeri vatandaşlarımızı sebebi şuydu öldürmeyip de göç ettirselerdi Uluslararası Adalet Divanı’na başvurabilirlerdi veya AGİT’e başvurup tazminat hakları olabilirdi bunu yapmayıp Ermeniler tamamen bir katliam yaptılar” dedi.

O ZAMANKİ TÜRKİYE’NİN ŞARTLARINDA BİZ BUNA SEYİRCİ KALDIK

Deniz, “O zamanki Türkiye’nin şartlarında biz buna seyirci kaldık daha öncekiler gibi 1945 yılında 146 tane Azerbaycanlı kardeşimiz, aydın olan Azerbaycan kardeşimiz Türkiye’ye sığınıyor, Aras Nehrini geçip Boraltan köprüsünden Türkiye’ye giriyorlar, girdikten sonra o zamanın hükümeti Stalin’in baskısıyla diyor ki bunları geri göndereceğiz. O zaman Aras Nehri’nin yakınındaki karakolun komutanı günlerce teyit ettiriyor bu kararı diyorlar ki iade edicekmiyiz o zamanın hükümeti diyor ki kesinlikle iade edeceksiniz. 1945 yılı Boraltan köprüsünde teslim ediyorlar bu Azeri kardeşlerimizi Boraltan köprüsünü geçer geçemez Rus askerleri bunların elini kolunu bağlayıp infaz ediyor ve Türkiye yine seyrediyor. Bununla ilgili bize yakılan bir ağıt var Türk Milleti olarak Azerbaycanlı şair Almas İldırım bu diyor ki o zaman için, “Boraltan bir köprü aşar geçer arası, yuğsam Aras suyuyla çıkmaz yüzümün karası. Merhamet fukarası, düşman bekler karşıda önüne kattı beni, can alınan çarşıda kardeşim sattı beni. Bizi siz öldürün vermeyin Rus’a, yakışmaz Türklüğe sığmaz namusa “bununla ilgili bir ağıt yakılmış” dedi.

ARTIK GÜÇLÜ BİR ÜLKEYİZ VE BİZİM İSTEMEDİĞİMİZ HİÇBİR ŞEY BU COĞRAFYADA OLMAZ

Deniz, “Şimdi Azerbaycan da kuvvetli Türkiye’de kuvvetli ve Ermenistan saldırdı bundan bir ay önce Gürcistan diyor ki Türkiye’ye bakın diyor Rusya sürekli hem hava sahamızdan hem kara sahamızdan silahlar gönderiyor Ermenistan’a biz burayı kapattık diyor. Hem hava sahamızı hem kara sahamızı kapattık diyor. Bunun üzerine Türkiye bütün önlemlerini alıyor tatbikatlar yapıyor bunları sizde basından duymuşsunuzdur. Daha sonrasında ise televizyonlarda çıkıyor malum kesimden zamanında hepimiz Ermeni’yiz diyen kesimden biri diyor ki korkarım Türkiye hem silah yardımı yapıyor Azerbaycan’a hem de askeri güç gönderiyor ne yapacaktık seyir mi edecektik, yine mi Azerileri katledeceklerdi yine mi Azeri vatandaşlarımıza soykırım yapacaklardı, bunu mu istiyorsun biz artık güçlü bir ülkeyiz ve bizim istemediğimiz hiçbir şey bu coğrafyada olmaz. Eskidendi o yok artık öyle bir dünya Türkiye artık eski Türkiye değil Türkiye’nin haberi olmadan yaprak kıpırdamaz burada. Bunları söyleyerek sözlerime son veriyorum can Azerbaycan’ın yanında büyüklerimizindi dediği gibi nasıl istiyorlarsa İHA’mızla, SİHA’mızla, savaş uçaklarımızla, askeri gücümüzle tamamıyla onların yanındayız. Allah ordumuzu muzaffer eylesin kılıçları keskin olsun.” dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.