Sabahın Sözcüsü Mesut Yar neden yok? Mesut Yar Sözcü Tv'den ayrıldı mı? Sabahın Sözcüsü Mesut Yar neden yok? Mesut Yar Sözcü Tv'den ayrıldı mı?

TV Programcısı Erkan Şamcı'nın hayatı hakkında detaylar araştırılıyor. Peki Erkan Şamcı kimdir? Erkan Şamcı kaç yaşında? Sizlere Erkan Şamcı'nın hayatını araştırdık...

Erkan Şamcı kimdir?

Erkan Şamcı, 1959 yılında Erzurum'da dünyaya gelmiş ve ilk eğitimini Anadolu'nun çeşitli şehirlerinde tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden 1984 yılında mezun olan Şamcı, hayatını ekolojik yaşam konularında uzmanlaşmış bir isim olarak sürdürmüştür. Aynı zamanda araştırmacı, aktivist, yazar, radyo ve TV programcısı olarak bilinen Şamcı, geniş bir kitleye hitap etmiştir.

Televizyon programlarındaki katkılarıyla bilinen Şamcı, doğal şampuan yapımından, biber ve domates yetiştirmeye, doğal bulaşık deterjanı üretiminden çim döşeme ve ekmek yapımına kadar çeşitli konularda bilgilerini paylaşarak izleyicileriyle buluşturmuştur. TV360, 24 TV ve TRT gibi önemli kanallarda hazırladığı ve sunduğu programlarla tanınan Şamcı, ekolojik yaşamın önemine vurgu yapmış ve sürdürülebilir yaşam konularında farkındalık yaratmıştır.

Erkan Şamcı öldü mü

63 yaşındaki Erkan Şamcı, maalesef koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirmiştir. Türkiye'de ve uluslararası alanda ekolojik yaşam konusundaki çalışmalarıyla tanınan Şamcı, ölümüyle sevenlerini derin bir üzüntüye boğmuştur. Şamcı, yarın düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak.

Erkan Şamcı'nın vefatı, sadece bir kayıp olarak değil, aynı zamanda onun ekolojik bilinci ve yaşam tarzına olan katkılarıyla hatırlanacak bir miras bıraktığı bir anı olarak kalacaktır. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.