TİP lideri Baş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yurtdışındaki seçmene seslendi. "Üzerimize düşen görev, oylarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak için sandığa gitmek ve oyumuzu kullanmaktır" diyerek seçmeni oy vermeye çağıran Baş, "Saraydakine 14'ünde kapıyı araladık, 28 Mayıs'ta hep birlikte 'güle güle' diyelim" diye konuştu.

Selahattin Demirtaş 'Yenilmedik' dedi, mücadele vurgusu yaptı Selahattin Demirtaş 'Yenilmedik' dedi, mücadele vurgusu yaptı

Erkan Baş, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:
"Yurtdışında yaşayan, okuyan ve çalışan dostlarım. Bugün itibariyle Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için bulunduğunuz ülkede oy verme işlemleri başladı. Sizden, mümkün olan en kısa sürede sandığa giderek eşitlikten, kardeşlikten, özgürlükten, ülkemizi saray karanlığından kurtulma iradesinden yana oy kullanmanızı istiyorum. Sizden, Kemal Kılıçdaroğlu için oy kullanmanızı istiyorum.Konuşacak az şey kaldı. Bu seçim, Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasındaki seçim olmaktan çoktan çıktı. Bu seçim, domuz bağcıları, kendi sıralarında Meclis'e gönderenlerle ülkemizde kadınların eğitim ve yaşam hakkını savunanlar arasında bir seçimdir.Bu seçim, ülkemizin parasını pul edenlerle, gençlerin geleceğini yok edenlerle, milyonlarca emekçi için yeniden umudun yeşermesi arasında bir seçime dönüşmüş durumda.Karşımızda beliren tehlike ciddidir. O yüzden şimdi sandığa küsme, umutları yitirme zamanı asla değildir. Sevgili dostlar, şunu unutmayın; Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs'ta halkın yarısının bile desteğini arkasına alamamış ve ülkede meşruiyetini çoktan yitirmiş birisidir.Şimdi, üzerimize düşen görev, oylarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak için sandığa gitmek ve oyumuzu kullanmaktır. Haydi, saraydakine 14'ünde kapıyı araladık, 28 Mayıs'ta hep birlikte 'güle güle' diyelim."